Rekonštrukcia strešnej krytiny – kedy áno a kedy nie?

Vďaka streche máme pocit bezpečia. Aby však v nás tento pocit pretrvával, musí byť strecha ako taká bezpečná. V kvalite nesmie zaostávať ani spôsob, akým bola strešná krytina položená. Vďaka kvalitnej streche a všetkým strešným prvkom dokáže byť krytina ako nová po dlhé desaťročia. Nie je predsa cieľom nikoho z nás vybrať si krytinu nesprávne a meniť ju tak často, ako bude možné. Strešná krytina predstavuje výrazný finančný zásah do finančného rozpočtu, preto musí byť zvolená správne.

střechy

Základ rekonštrukcie strešnej krytiny predstavuje kvalitný materiál a šikovné ruky

Nie každému sa so slovom rekonštrukcia vybavia príjemné spomienky. S rekonštrukciou akejkoľvek časti domácnosti sa vo väčšine prípadov spája časové a finančné vyčerpanie, fyzická únava a neporiadok. Rekonštrukcia predstavuje činnosť, ktorá si vyžaduje dlhodobú prípravu. Ak sa však do nej pustíme, výsledok skutočne stojí za to! Ak je už rekonštrukcia na spadnutie, zbytočne jej začiatok neodkladajte. Čím dlhšie ju budete odďaľovať, tým viac sa vystavujete riziku, že vďaka určitej situácii ju nebudete môcť podstúpiť. Kedy je však nevyhnutné podstúpiť rekonštrukciu strešnej krytiny? Tak, ako všetko okolo nás, aj strešná krytina má svoju vymedzenú životnosť. Jej životnosť však závisí od toho, akým spôsobom bola realizovaná jej pokládka. K rekonštrukcii strechy sa oplatí pristúpiť až vtedy, keď začne strecha vykazovať určité defekty. Najčastejšie sa jedná o prípady, kedy na streche spozorujete chýbajúce škridle či škridle také, ktoré sú značne poškodené. Rekonštrukciu bude potrebné podstúpiť aj v prípade, ak škridle k streche priliehajú nedostatočne. Aj keď škridle tvoria základ strechy, jej stav je závislý aj od ostatných strešných doplnkov. Ako defekt sa na vašej streche môže prejaviť aj uvoľnené kotvenie krytiny či počiatočná fáza korózie určitých klampiarskych prvkov. Varovným znakom pre vás môže byť aj stav krovu – ak voľným okom spozorujete jeho očividné vybočenie či priehyby, zbystrite pozornosť! Nesprávne držanie krovu predstavuje varovný znak toho, že s vašou strechou nie je niečo v poriadku. V tomto prípade vyhľadajte pomoc odborníkov čím skôr, vaša strecha rekonštrukciu potrebuje ako soľ.

tašky

Rekonštrukcia strechy a výmena strešnej krytiny vďaka škodcom

Na stav vašej strechy sa dokážu podpísať aj drevokazní škodcovia, plesne alebo huby. Ako svoj cieľ si vyberajú krov. Ak teda zbadáte, že s vašou strechou niečo nie je v poriadku a usídlili sa v nej nechcení nocľažníci, poraďte sa s odborníkmi, ktorí vám dajú odporúčanie, ako ďalej postupovať.

Kvalitná strecha je výsledkom spojenia kvalitnej strešnej krytiny a precízne odvedenej práce. Navštívte stránkuhttps://krytina.sk, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií. Majte aj vy strešnú krytinu, ktorá okamžite zaujme!

You May Also Like