Kam za teplom vo februári


1. Nový Zéland
Dvojitý ostrov na opačnej strane planéty je pre turistov, ktorí vyhľadávajú slnečný svit, ojedinelou voľbou, no aj tak je veľa čo povedať o prehliadke na Novom Zélande vo februári. Ide o posledný mesiac čistého leta v tejto časti Južnej časti pologule (ekvivalent augusta v Európe) a ak jeseň len začína blikať na stromoch na južnom ostrove, pridáva to k celkovej romantike.

moře

2. Miami
Najviac oslavované centrum na Floride žije počas celého roka a bary a reštaurácie South Beach budú v plnom prúde, ak sa ju rozhodnete navštíviť vo februári. Výhodou druhého mesiaca v roku je, že zatiaľ čo dovolenková spúšť počas jarných prázdnin, ktorý premieňa metropolu na jednu obrovskú masu študentov vysokých škôl, sa ešte nerealizuje a teplota vzduchu je stále ešte okolo dvadsiatich stupňov Celzia.

3. Omán
Ani taká veľkoleposť ako Dubaj, ani tak veľký ako Abu Dhabi, Omán je tichší a pokojnejší bratranec Arabského polostrova. Nemal by sa však podceňovať ako možnosť návštevy počas zimného obdobia. Zighy Bay a Sur sú príťažlivé miesta pre plážové úteky, Muscat je mesto kultúry a sofistikovanosti.

oman

4. Zanzibar
Tento úžasný plátok piesku a slnečného svitu je vo svojej podstate kontinentálna križovatka – oficiálne Africký štát, pretože je súčasťou Tanzánie, no s prvkami blízkeho východu, keďže hlavné mesto Stone Town bolo kedysi hlavným mestom Ománskej ríše. Tento konflikt kultúr iba spôsobuje, že Zanzibar je viac exotický a počasie je do značnej miery spoľahlivé a február sa môže pochváliť tridsiatimi stupňami.

5. Maledivy
Pobrežie tohto súostrovia v Indickom oceáne tvorí približne 1 190 ostrovčekov a koralových výstupov naprieč 26 atolmi a 35 000 štvorcových míľ vody. Zlaté piesočnaté pláže, kymácajúce sa palmy, azúrové plytké pobrežia – tým sú typické Maledivy. Ak chcete rozmanitý terén, teploty okolo tridsiatich stupňov Celzia a neobmedzený luxus na pláži, navštívte Maledivy.