Poklady Slovenska, ktoré musí vidieť každý cestovateľ

Mnoho ľudí a nielen Slovákov považuje Slovensko za jednu z najkrajších a najzaujímavejších krajín, čo sa týka hlavne prírody. Naše lesy si však nedostatočne chránime, a tak by sme sa mali do nich aj vydať a vidieť tú krásu, o ktorú sa postupne väčšmi uberáme. Je to niečo, čo už sa nemusí spamätať a vyrásť znova. A aj keby to znova rastie, trvá to niekoľko rokov, kým vyrastie veľký strom, úbočina, malý les, či krík plný modrastých bobuliek. Príroda v sebe ukrýva aj množstvo živočíchov, takže trýznime aj ich. Pozrime sa hlbšie do prírody, skúsme objavovať Slovensko a byť tak lepšími ľuďmi, ktorí si našu krajinu vedia vážiť ! Navštívte tieto miesta a určite sa zaradíte medzi milovníkov Slovenska a nejaké Chorvátsko vás v lete už nebude zaujímať !

hory

Liptov
Hovorí sa, že ak sem raz vstúpite, táto lokalita sa vám natoľko zapáči, že sem budete ročne jazdiť aj päť krát len preto, aby ste cítili ten svieži vzduch, vôňu liptovských dobrôt, kde sa nezaraďujú len tie najlepšie mliečne výrobky, ale aj výborný horský med ! Liptov je totiž bránou do Vysokých, Nízkych a dokonca aj Západných Tatier ! Kto má rád turistiku, odporúča sa menšia turistika z Prosieckej doliny do Kvačianskej. Cesta obsahuje aj rebríky a menšie vodopádiky a po ceste máte možnosť na čarokrásny výhľad na najväčšiu priehradu zvanú Liptovská Mara. Okrem turistík, ktorých je tu neúrekom sa môžete vybrať aj na ochutnávku tradičného slovenského piva, ako aj najlepších výrobkov od kráv až po ovečky. Chov poľnohospodárskych zvierat je tu veľmi obľúbený, pretože ich pasú na najlepších pasienkoch bohatých na všetky dôležité prvky, ktoré potom obohacujú mlieko a výrobky z neho o správnu chuť, arómu a vitamíny. V horách máte možnosť natrafiť aj na veľký počet úľov, z ktorých včelári produkujú najsladší a najlepší medík.

liška

Bielovodská dolina
Máte pocit, že Slovensko sa nemôže v žiadnom prípade rovnať s inými štátmi, ktoré majú krajinu oveľa vzácnejšiu a jej výhľad a celkové rozpoloženie je lepšie ? Nie je to pravda a z omylu vás určite vyvedie Bielovodská dolina. Vyzerá ako vystrihnutá z obrázku a jej podobizeň s Alpami je skutočne vysoká. Je slovenským unikátom a zároveň najdlhšou dolinkou na Slovensku ! Nachádza sa na severnom kúsku Tatier, a to ako jediná. Mohutné ľadovce a studený vietor ukazujú, že ide o ľadovcovú dolinu. Je to jedinečná príležitosť vidieť človekom nedotknuté miesto, ktoré je mimochodom chránené piatym stupňom ochrany. Táto prísna ochrana tak nepovoľuje vstup do všetkých častí doliny – pre ľudí sú vybudované turistické chodníky.

You May Also Like