Chorvátsko je raj


Ak niekam Slováci cestujú naozaj veľmi radi, tak je to práve Chorvátsko. Práve preto sa často opisuje ako slovenská obľúbená destinácia a niet sa čomu čudovať. Veď Chorvátsko je už skutočne ako naše, nemáte ten pocit? Ľudia, ktorí často necestujú, nemajú ani len poňatia, prečo to Chorvátsko tak veľmi milujeme. Ale my si myslíme, že je to oveľa viac, než len zjavné. Výhod cestovania do Chorvátska je tak neuveriteľne veľa, až je nám občas zvláštne, že o tom ešte niekto aj pochybuje. Je samozrejmé, že ľudia, ktorí si chcú nájsť dôvod na to, aby sa im niečo nepáčilo, si ho aj nájdu. No pravdou zostáva, že Chorvátsko má určite viac plusov ako mínusov.
split dalmácie
1.       Zájdete tam rýchlo autom. Nie každý má na to, aby niekam letel lietadlom, no pravdou je, že ak máte cestovať do Talianska, asi sa môžete pripraviť na celodennú cestu. Ak však hovoríme o Chorvátsku, to zase nie je až taký problém. Dostanete sa tam pomerne rýchlo a uvidíte, že vám tá cesta naozaj ubehne rýchlejšie, ako budete sami čakať.

2.       Dohovoríte sa.Naozaj sa všade bez problémov dohovoríte. Miestni dokonca skôr uprednostňujú to, keď sa s nimi budete rozprávať po slovensky ako po anglicky. Predsa len, podobnosť rečí jednoducho neoklamete, skutočne si s nimi porozumiete. A to je naozaj fajn.

chorvatsko plitvice
3.       More je krásne čisté.Ľudia, ktorí nemajú príliš dobré skúsenosti s pieskom si naozaj prídu na svoje. Chorvátsko je svojimi krásnymi kamienkovými plážami typické a ešte lepšie je, že sú práve preto skutočne čisté.

4.       Jedlo je úžasné.Nemusíte sa pripraviť na žiadnu exotiku, hoci je pravda, že ryby si môžete dať kdekoľvek. Strava tu je aj tak naozaj úžasná, plná rôznych druhov omáčok a mäsa. Sami veľmi dobre uvidíte, že sa najete do sýtosti, keď sa budete chcieť. A to je niečo, čo vám bude skutočne vyhovovať. Nemajte žiadne obavy. Hladný teda nezostanete.

You May Also Like