Lákajú Vás nákupy a návšteva neďalekého Rakúska?

Hlavným mestom štátu je Viedeň , elegantné a slávnostné mesto. V meste Strauss a Mozart je ale viac vecí spojených s umením vo všeobecnosti a najmä s hudbou: Viedenská opera , Konzerthaus , Burgtheater , Volkstheater – to sú skutočné architektonické diela hodné pozornosti, aj keď sa vám nepodarí zúčastniť sa vystúpenia či koncertu. Úžasný dojem kladú miestne paláce a hrady: Schönbrunn , Belvedere , Hofburg , Kreuzenshtayn .

hory

  • Druhým najväčším rakúskym mestom je Graz s dobre udržiavanými parkami, barokovými palácmi a originálnymi modernými umeleckými predmetmi. Srdcom mesta Graz je námestie Hauptplatz, symbolmi sú slávna Hodinová veža na vrchu Schlessberg a majestátny hrad postavený v 15. storočí.  Innsbruck je známy pre úžasnú alpskú krajinu a obľúbené lyžiarske strediská s modernou infraštruktúrou. A všetko dýcha v tirolskej kultúre: obchody so suvenírmi sú plné klobúkov a kostýmov vyrobených z kože a ľanu, ktoré sú na prvý pohľad rozpoznateľné. Swarovski a múzeum venované legendárnym šperkom môžu byť tiež považované za zvláštne atrakcie . Lyžovanie bude možné nielen v Innsbrucku, ale aj v mnohých ďalších strediskách v krajine. Mayrhofen je rovnako dobrý pre mladých ľudí (nočný život) a pre rodiny s deťmi.

 

  • Podnebie v krajine je mierne, prechodné na kontinentálne, vysoko závislé od nadmorskej výšky. Zimy sú mierne s častým snehom, najchladnejší zimný mesiac je január, teplota v údoliach klesá na -2 ° C a v horských oblastiach na -14 ° C. Leto je teplé a slnečné, najhorúcejšie mesiace sú júl a august (približne +25 ° C, v niektorých dňoch – nad +30 ° C). Pohodlie letných teplôt prevažuje vo väčšine častí krajiny od začiatku júna do polovice septembra. V Alpách je v noci veľmi chladno a uprostred leta môže byť Viedeň vystavená silným vetrom. Na jazerách Korutánska v lete sa voda zahreje na + 26 ° C. Existujú dve turistické obdobia: letné (júl-august) a zimné (vianočné). Najlepší čas na návštevu vo Viedni je začiatkom jesene a koncom jari. Lyžiarska sezóna na väčšine stredísk trvá od novembra do polovice apríla. 

 

  • V krajine môžete pohodlne, rýchlo a lacno cestovať vlakom: železničná doprava je tu výborne rozvinutá. Nie je prekvapujúce, že autobusy v Rakúsku zohrávajú podpornú úlohu, pre ktorú si zaslúžili meno Post Bus. Existuje niekoľko diaľkových ciest, hlavnou funkciou autobusov je priviesť cestujúcich na železničné stanice. Najrýchlejšími vlakmi na dlhé vzdialenosti sú EC (EuroCity), IC (InterCity), D, ICE (InterCity Express). Regionálne vlaky sa nazývajú E a R, dochádzajúce vlaky – S.

 alpy

  • Ak cestujete stále v Rakúsku, je vždy pohodlnejšie zaregistrovať miestnu SIM kartu. Vyberte si najlepšie služby niektorého z najväčších operátorov v krajine: T-Mobile, A1, Orange, BOB alebo Telering.

You May Also Like