Zlaté tehličky vám pomôžu v čase krízy

Pravdepodobne ste už okrajovo počuli alebo čítali niekoľko základných názorov a dôvodov, prečo sa oplatí investičné zlato a investícia do tohto zlatého kovu, ktorý si drží svoju hodnotu. A práve táto vlastnosť je na ňom veľmi sympatická, vie teda slúžiť ako spoľahlivá majetková rezerva. Toto je však práve ten základný fakt, ktorý ste v spojitosti s investičným zlatom počuli už asi 100 krát. Skúsme si preto dôvody k tomuto kroku rozpísať trochu rozsiahlejšie.

placky na podlaze

Platobné peniaze pochopiteľne majú svoju hodnotu. Ale tá sa môže meniť. Kurz sa môže znížiť a mena je silne viazaná vždy na aktuálnu situáciu vo svete. Čo v prípade, ak skrachujú podniky, poisťovne a banky? Vtedy vlastne papierové peniaze stratia svoj význam.
· Naopak pevným majetkom v takom prípade zostane napríklad pôda, nehnuteľnosti a drahé kovy.
Veľa ľudí v súčasnosti debatuje o svojich obavách z finančného zabezpečenia dôchodku. Opäť je reč o peniazoch a tento krát o „výplatách“, ktoré budú chodiť dôchodcom zo sociálnej poisťovne. Kameň úrazu je však v tom, že na Slovensku zostáva viac seniorov, než sa tu v priemere narodí detí.
To následne znamená, že sociálna poisťovňa bude nútená vyplácať viac peňazí dôchodcom a stále menej peňazí sa do nej bude odkladať. To potom bude značiť jedine potrebu znížiť sumy vyplácaných dôchodkov. A aj v tomto prípade vie byť fyzické vlastnenie zlata majetkovým poistením do budúcna.

zlatá cihla

Navyše zlaté tehličky alebo mince sa dajú použiť ako dar. Samozrejme nedarujeme ich hocikomu. Ideálne našim http://www.tarifon.cz/detail-tarifu/498/ deťom, ktoré k tomuto predmetu budú cítiť sentimentálnu hodnotu a spoľahlivo si ho uskladnia.
· Spolu s tehličkou alebo mincou však uskladnili hodnotnú vec, ktorá im dokáže pomôcť v čase krízy.
Takéto zliatky s investičnou hodnotu sa ale nedajú získať cez banku NBS a rovnako ani Mincovna Kremnica nerazí mince v princípe investičného zlata. Dostanete sa k nimi jedine cez špecializovanú predajňu, ktorú nájdete v našom hlavnom meste na Dunajskej ulici 68.

You May Also Like