Zlaté tehličky vám pomôžu v čase krízy

Pravdepodobne ste už okrajovo počuli alebo čítali niekoľko základných názorov a dôvodov, prečo sa oplatí investičné zlato a investícia do tohto zlatého kovu, ktorý si drží svoju hodnotu. A práve táto vlastnosť je na ňom veľmi sympatická, vie teda slúžiť ako spoľahlivá majetková rezerva. Toto je však práve ten základný fakt, ktorý ste v spojitosti s investičným zlatom počuli už asi 100 krát. Skúsme si preto dôvody k tomuto kroku rozpísať trochu rozsiahlejšie.

placky na podlaze

Platobné peniaze pochopiteľne majú svoju hodnotu. Ale tá sa môže meniť. Kurz sa môže znížiť a mena je silne viazaná vždy na aktuálnu situáciu vo svete. Čo v prípade, ak skrachujú podniky, poisťovne a banky? Vtedy vlastne papierové peniaze stratia svoj význam.
· Naopak pevným majetkom v takom prípade zostane napríklad pôda, nehnuteľnosti a drahé kovy.
Veľa ľudí v súčasnosti debatuje o svojich obavách z finančného zabezpečenia dôchodku. Opäť je reč o peniazoch a tento krát o „výplatách“, ktoré budú chodiť dôchodcom zo sociálnej poisťovne. Kameň úrazu je však v tom, že na Slovensku zostáva viac seniorov, než sa tu v priemere narodí detí.
To následne znamená, že sociálna poisťovňa bude nútená vyplácať viac peňazí dôchodcom a stále menej peňazí sa do nej bude odkladať. To potom bude značiť jedine potrebu znížiť sumy vyplácaných dôchodkov. A aj v tomto prípade vie byť fyzické vlastnenie zlata majetkovým poistením do budúcna.

zlatá cihla

Navyše zlaté tehličky alebo mince sa dajú použiť ako dar. Samozrejme nedarujeme ich hocikomu. Ideálne našim deťom, ktoré k tomuto predmetu budú cítiť sentimentálnu hodnotu a spoľahlivo si ho uskladnia.
· Spolu s tehličkou alebo mincou však uskladnili hodnotnú vec, ktorá im dokáže pomôcť v čase krízy.
Takéto zliatky s investičnou hodnotu sa ale nedajú získať cez banku NBS a rovnako ani Mincovna Kremnica nerazí mince v princípe investičného zlata. Dostanete sa k nimi jedine cez špecializovanú predajňu, ktorú nájdete v našom hlavnom meste na Dunajskej ulici 68.

You May Also Like