Xuexi Qiangguo- najsťahovanejšia appka v Číne. Jej obsah vás dostane

Pokiaľ by ste v Číne chceli docieliť spoločenský a kariérny, i keď z hľadiska morálky diskutabilný úspech, efektívnou pomôckou by bola nová aplikácia Xuexi Qiangguo. Ale k nej je takisto potrebná povaha bonzáka a človeka, ktorý je schopný ísť cez mŕtvoly.

vlajka

Ísť cez mŕtvoly nie je dúfam ani v tomto prípade doslovným pojmom, no touto v súčasnosti najsťahovanejšou appkou v Číne sa vlastne staráte do života svojich spoluobčanov a cítite sa ako morálne najdokonalejšia osoba, ktorá má právo riadiť či žalovať na ostatných „neuvedomelých“ ľudí a týmto spôsobom tak budovať „lepší svet“ pre vašu milovanú krajinu a ich vodcov. S dávkou tvrdého humoru sa o nej hovorí ako o „Rudej knižke 21. storočia“.

Hlavným princípom appky je však poskytovať sociálne vzdelávací obsah doporučený čínskou komunistickou vládou, a to takmer celý deň. Teda najmä v prípade, ak chcete dosiahnuť čo najviac spoločenských bodov a byť tak ukážkovým, poslušným a uvedomelým občanom, ktorý jedného dňa nezostane na okraji spoločnosti.

sms

Niekto by teda povedal, že aplikácia Xuexi Qiangguo je vlastne silným nástrojom propagandy využívajúcej moderné funkcie, ktorá by dostala svoj obsah medzi všetkých ľudí a tlačila im svoje morálne stanoviská, ktorých plnenie bude navyše odmenené spoločenským kreditom. Z toho tak na druhej strane jednoducho vyplýva fakt, že ľudia nemajúci záujem o daný obsah budú znevýhodnení a možno trochu extrémne povedané, považovaní za ľudský odpad s malými nárokmi na solídnu existenciu v danej krajine.

Každopádne ide o jeden z moderných nástrojov Čínskej ľudovej republiky, ako formou dnešných technológií udržiavať poriadok a poslušnosť svojich občanov, ako aj sledovať ich záujmy a diktovať im predovšetkým tie svoje, „morálne vyspelejšie“pod záštitou dostupnosti súčasnej a zábavnej elektroniky.

  • Názov aplikácie Xuexi Qiangguoje možné voľne preložiť ako„štúdium, ako posilniť svoju zem“.

You May Also Like