Starožitnosti

Prvé kroky v zbere starožitností
Prvé kroky v každom novom podniku môžu byť niekedy najviac vyčerpávajúce a znepokojujúce. V starožitných zbierkach, prvé kroky, ak nie sú vykonané opatrne, môžu stáť peniaze. Keď ste pripravení začať zbierať starožitnosti, je dobré priblížiť sa k ľuďom, ktorí majú rovnaký záujem.

hodiny

Pozrite sa do miestnych novín alebo sa pripojte k internetu a pokúste sa nájsť skupiny starožitných zberateľov, ktorí zdieľajú príbehy, odkážu ostatných na špeciálne obchody a v podstate dávajú pozor na záujmy svojich členov a dávajú pozor na to, čo členovia hľadajú pre nich.

Môžete sa naučiť veľa od miestnych majiteľov starožitností. Víkendy nie sú najlepší čas na prístup k nim ako začiatočník, pretože to je zvyčajne ich najrušnejší čas v týždni, keď ich zákazníci sú preč z práce a cestujú po okolí a hľadajú starožitné veci. Namiesto toho volajte dopredu a dajte im vedieť, že ste novým členom zberateľov starožitnosti a chceli by ste im položiť niekoľko otázok. Oni budú pravdepodobne viac ako ochotní vás zaškoliť niekoľkými krokmi a s najväčšou pravdepodobnosťou vás požiadajú, aby ste sa dostavili počas obdobia v polovici týždňa, keď je podnikanie najpomalšie.

žehlička

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je kúpa niektorých kníh o starodávnom zbere a čítajte. Čítať, čítať, čítať. Čím viac budete čítať, tým viac sa dozviete o výrobcoch, štýloch, dreve (na nábytok), kovoch a remeselných výrobkoch, ktoré sa používajú na zhotovovanie určitých predmetov, a o čomkoľvek inom pod slnkom, čo by ste mohli vedieť o starožitnostiach.

Existujú stovky kníh o zbierkach starožitností a aj keď ich nemusíte čítať všetky, mali by ste sa sústrediť na to, čo väčšina starožitných zberateľov považuje za najdôležitejšie. Opýtajte sa skupín, ktoré nájdete, rovnako ako majiteľov obchodov, pre niektoré rady.

Čím viac budete čítať, tým viac budete oboznámený s použitými výrazmi, uvedenými obdobiami, ako aj s tým, čo robí jednu starožitnosť cennejšou ako inou. Niekedy je prirodzené opotrebenie položky tým, čo mu dáva väčšiu hodnotu ako niečo, čo vyzerá, akoby práve vyšlo z obchodu s drevom. Ostatné položky budú považované za skutočne cenné iba vtedy, ak budú vyzerať nedotknuté.

nábytek

Potom existuje spôsob rekonštrukcie položky, ak bola vykonaná nejaká práca. Moderné laky a látky môžu skutočne znížiť hodnotu starožitného tovaru, ak sa nepoužije správne, alebo ak sa použije nesprávne prevedenie. Niektorým položkám budú chýbať dôležité funkcie, ktoré robia starožitné cenné. Ak neviete o veciach, ktoré by ste mali hľadať, mohli by ste skončiť na zlom konci obchodu, o ktorom ste si myslel, že je skvelý.

You May Also Like