Tetovanie – áno alebo nie?

Možno aj vy ste si už niekedy položili túto otázku. Dať si tetovanie alebo radšej nad tým ani nerozmýšľať? Budete to neskôr ľutovať alebo budete šťastní, že ste sa odhodlali na tento vážny krok? A čo motív a človek, ktorému sa rozhodnete zveriť do rúk?

tetování

Otázok na túto tému existuje nespočetné množstvo a aj ja sama som si nimi prešla, keď som sa rozhodovala nad tým, či si chcem takýmto spôsobom nechať skrášliť telo. Ja osobne vnímam veľmi pozitívne a keďže sa mi vždy páčili, chcela som aj ja raz mať niečo malé a nenápadné vyobrazené na mojom tele. Nakoniec som sa odhodlala, no tiež mi to nejaký čas trvalo. Dôležité pri mojom rozhodovaní bolo najmä to, či vôbec chcem mať tetovanie. Predsa len, ide o určitý zásah do tela a je to niečo, čo vám v podstate ostane na celý život. Nechávala som si to prechádzať hlavou každý deň aj noc približne polroka a napokon som si povedala, že to vyskúšam. Nebudem klamať, mala som z toho obavy, ale určite nie som prvá ani posledná. Moja túžba po takejto ozdobe však bola silnejšia ako strach.

Ďalšou vecou, ktorou som sa začala zaoberať, bol motív. Pre mňa bolo rozhodujúce to, aby tetovanie zobrazovalo niečo, čo je pre mňa veľmi dôležité. Môj názor je, že ak človek chce byť v tomto smere výnimočný, mal by si nechať zhotoviť na tele čosi, čo ho skutočne vystihuje alebo čo má naozaj rád. Ja som sa rozhodla pre písmeno B, vedľa ktorého je psia labka a srdce. Tieto motívy mám vytetované na zápästí, takže ich mám každý deň pred očami a stále, keď sa na ne pozriem, spomeniem si na svojho milovaného štvornohého priateľa a moju lásku ku zvieratám.

Keď som už bola vskutku presvedčená, že tetovanie chcem, na internete som sa snažila nájsť vhodný tetovací salón. Určite zavážila aj cena, ale v tomto prípade mi išlo hlavne o zdravie. V tomto bode určite nič nenechávajte na náhodu. Vyberajte si starostlivo, aby ste nemuseli ľutovať. Odpozorujte si činnosť a tvorbu tatéra na sociálnych sieťach, pozrite si recenzie, zamerajte sa na to, ako s vami chce o veciach komunikovať.

body tetování

Ja svoje rozhodnutie neľutujem, pretože každým dňom sa mi moje tetovanie páči viac a viac. Už si nedokážem predstaviť, že by som bola bez neho, pretože sa stalo súčasťou môjho života. Pripomína mi moju vášeň a záľubu v chove zvierat, lásku ku psom a predovšetkým symbolizuje jedno úžasné štvornohé stvorenie, ktorého som sa jedného dňa ujala a odvtedy je mojim najlepším priateľom.

You May Also Like