Na kolesách ide všetko rýchlejšie

Pri hľadaní trávenia voľného času človek-hľadač narazí na nespočetné možnosti, niektoré ho oslovia na prvý pohľad, o iných si musí čo-to pozisťovať. Korčuľovanie je takou láskou na druhý pohľad, treba si predovšetkým uvedomiť, že vyžaduje trošku námahy a trošku padania na zadok, kým sa stane Vašou najväčšou vášňou, bez ktorej si nebudete vedieť predstaviť svoj život a tiež bezplatným dopravným prostriedkom. Rovnako pomáha dostať sa do vytúženej formy. Ponúkam Vám krátky recept na úspech.

brusle

Prvým a najdôležitejším prvkom samotného receptu je vlastniť pár korčulí. Ak ste človek bez väčšieho finančného objemu alebo študent bez brigády, môžete sa spoľahnúť na kvalitné bazáry, kde za dobrú cenu viete nájsť aj dobré korčule. Čo sa týka korčulí, zo začiatku Vám postačia menšie kolieska, ktoré sa ľahšie ovládajú a dobre držia na chodníku. Aj na internete je veľa návodov a poradní, kde Vám vedia pomôcť s výberom alebo tréningom správneho držania tela, čo je pri korčuľovaní okrem pôžitku z korčuľovania jednou z najdôležitejších vecí.

Druhou vecou potrebnou pre toto hobby, je helma. Hlava je dnes dôležitou súčasťou našej existencie na tomto svete, mimo srdca a pľúc samozrejme. Výber helmy je nutné prispôsobiť nielen finančným možnostiam ale aj obvodu hlavy a pocitu bezpečia. Niektorí si kupujú cyklistické prilby, iní sa cítia istejšie z helmami na skateboard alebo priamo na korčuľovanie. Ďalšie veci na korčuľovanie ako chrániče na kolená, lakte a zápästia nemusia byť zbytočne vyhodenými peniazmi, ide predsa o Vašu bezpečnosť.

Tretiou ingredienciou k príjemnému korčuľovaniu je dostatočne veľký priestor. Najčastejšie korčuliarov stretávame na cyklistických chodníkoch, keďže tento terén je bez dlažobných kociek, či bez chodcov (hoci o tom by sa dalo polemizovať). Hlavne na začiatku, kedy sa budete učiť vôbec na nich stáť, je lepšie využiť opustené ihrisko na basketbal s betónovým podkladom alebo doma na podlahe 🙂 Po čase, keď sa zlepší Vaša rovnováha a istota, môžte sa presunúť napríklad na chodník popri ceste.

panáček

Štvrtá ingrediencia je dobrá spoločnosť. Všetko sa robí jednoduchšie, a javí zábavnejšie, ak v tom nie sme sami. Môžete využiť prax v používaní sociálnych sietí na organizáciu spoločného korčuľovania a môže sa stať, že nájdete veľa nových kamarátov, či možnosť niekoho predbehnúť a zabaviť sa (nie pri pohľade na padajúcich korčuliarov).

You May Also Like