Myslite ako štíhli ľudia!

Na tvrdé diéty rozhodne zabudnite. Musíte zmeniť predovšetkým vaše myslenie a prístup sami k sebe a jedlu. Na tému ako najrychlejsie schudnut existuje veľa kníh a návodov, tak vám predstavíme aspoň jeden z nich. Potrebujete totiž praktické rady, ktoré zaručene fungujú a vy sa budete cítiť dobre a nebudete stále v strese z toho, že ste niečo urobili zle.

jídlo

9 fígľov ako na to

· 1. trik jedlo pred jedlom
Ak sa chystáte napríklad do reštaurácie, nikdy tam nechoďte s prázdnym žalúdkom.Pol hodiny pred tým zjedzte napríklad pol krajca celozrnného chleba. Nebudete si tak vyberať kalorické lahôdky z jedálneho lístka a vaše svedomie zostane čisté.

· 2. trik pitie pred pitím
Alkohol obsahuje veľa kalórií, to je známa vec. Aby ste ho vypili menej, pripravte si pred tým veľké množstvo minerálnej vody. Pri dlhších oslavách vypite po každom poháriku alkoholu dva poháre vody.

· 3. trik za opýtanie nič nedáte
Nehanbite sa pýtať na zloženie pokrmov, len tak si vyberiete ten správny, ktorý môžete skonzumovať bez výčitiek.

· 4. trik pozorne čítajte jedálny lístok
Väčšinou sa z neho dozviete, aké suroviny sa používajú k príprave vami vybraného jedla. Inak platí predošlé pravidlo a to pýtať sa čašníka. Nie nadarmo sa hovorí: „Lenivá huba, holé nešťastie.“

· 5. trik optimálny štart
Najväčší hlad vám pomôže zahnať zdravý šalát. Skúste to bez dressingu alebo si vyrobte vlastný.

· 6. trik radšej číre ako krémové
Dávajte si pozor najmä na polievky, ktoré sa často zahusťujú pomocou masla alebo smotany. Radšej zvoľte vývar, ten pre vás bude vhodnejší.

· 7. trik nízkotučné prílohy
Ryža, zemiaky alebo cestoviny vás skvele zasýtia. Vždy je pripravujte bez tuku.

čokoláda

· 8. trik polka taniera a polka porcie
Začnite používať menší riad. V reštaurácii majte po ruke ešte prázdny tanier, na ktorý oddelíte zo svojej porcie ešte 10%, ktoré nebudete jesť. Vďaka tomu zjete až o 400% kalórií menej, to vás určite nadchne. Sýtosť totiž ovplyvňujú viac oči ako žalúdok.

· 9. trik čokoláda na miesto dezertu
Asi to pre vás bude prekvapenie, že? Myslíme samozrejme kúsok horkej čokolády s vysokým obsahom kakaa, ktorú si môžete dopriať ku káve.
Teraz už je to len na vás. Vyskúšajte náš návod a uvidíte sami. Ešte k tomu pridajte dobrú náladu a trochu pohybu na čerstvom vzduchu.

You May Also Like