Koľko času denne trávite online?


Určite ste si už neraz všimli, že keď raz zapnete facebook, aj keď chcete len na chvíľu a idete naň len za nejakou konkrétnou dôležitou informáciou, zrazu si pristihnete, ako si prezeráte príspevky už vyše hodiny! Váš palec vám jednoducho nedá pokoj a vy proste musíte scrollovať nižšie a nižšie.

ikony

Mladý človek vo veku od 15-25 rokov denne strávi na internete, prezeraním sociálnych sietí alebo sledovaním rôznych videí v priemere 3 hodiny denne, čo je v prepočte skoro celý jeden deň a teda 21 hodín. Keď sa nad tým zamyslíme, toto číslo je pomerne alarmujúce. Ak ide o hranie počítačových hier, tento čas je ešte o niečo vyšší.
Dospelý človek vo veku 30-45 rokov strávi online o niečo menej času a to okolo 2,5 hodiny denne.

Aj starší ľudia v dnešnej dobe nezaostávajú a ich pohyb na sociálnych sieťach alebo internete je neskutočnú hodinu a pol denne!

Sociálne média sú žrútom času a v neposlednom rade majú zlý vplyv na naše duševné zdravie. Môžu za to najmä fotky známych ľudí, ktorí nám všemožnými spôsobmi ukazujú svoju strojenú dokonalosť. Po prezretí takéhoto príspevku si mladý človek môže veľmi ľahko začať myslieť, že nie je dosť štíhly, dobrý, pekný alebo čokoľvek iné. Mladí ľudia sú veľmi ľahko ovplyvniteľní a to najmä ak ide o ich imidž. Potom sa dievčatá príliš odhaľujú na fotkách, aby sa páčili chlapcom. Tí si zasa myslia, že tak je to dobre a má to tak byť, pritom sa všetci veľmi mýlia. Dnešná doba je čoraz viac obscénnejšia a vulgárnejšia a veci, ktoré by mali byť súkromné, vystavujú ľudia na verejnosti.

sociální síť

Trávenie času online je teda celkom strata času a keď si predstavíme, čo všetko by sme za tento čas mohli dokázať, je to skutočne smutné. Pokiaľ ide navyše o to, že niektorí ľudia sledujú na internete zbytočne informácie o to je to smutnejšie. Skúste teda začať postupne a nechať mobilný telefón z asu na čas doma. 

You May Also Like