Investície do marihuany rastú

Marihuana prešla dlhú cestu jej legalizácie v Kalifornii na lekárske použitie v roku 1996. Dnešný priemysel a marihuana sa dnes nachádzajú na vrchole bezprecedentnej akceptácie, pričom veľké medzinárodné giganty investujú miliardy do verejne obchodovaných spoločností.

konopí

Prešlo viac ako 20 rokov, odkedy Kalifornia legalizovala lekársku marihuanu. Teraz sme zhruba mesiac ďaleko od toho, že všetky provincie Kanady budú umožňovať využívanie lekárskej marihuany. Týmto sa Kanada stane len druhou krajinou sveta, ktorá ju legalizuje. Takže, poďme sa pozrieť na to, čo investori potrebujú vedieť o možnom investovaní do tejto komodity.

Prečo sa oplatí do nej investovať?
Schopnosť investovať do spoločností vyrábajúcich čistú marihuanu na lekárske účely je stále veľmi obmedzená, pričom jediné skutočné možnosti v súčasnosti pochádzajú od kanadských firiem. Niektoré z najväčších firiem marihuany sú Cronos Group CRON, Canopy Growth CGC, Tilray TLRY a Aurora Cannabis.

Investori si všímajú, že niektoré z týchto akcií za posledný mesiac vzrástli na pozadí kanadskej legalizácie a počet investorov, ktorí chcú nakupovať v tomto odvetví, by mohol ľahko narásť. Myšlienka je celkom jednoduchá: Investovať pred tým, než cena marihuany na trhu vysoko porastie.

nenocnice

Odhady naznačujú, že legálne predaje marihuany by mohli v tomto roku dosiahnuť celkovo 10,2 miliárd dolárov, zatiaľ čo nezákonný predaj by mohol dosiahnuť 53 miliárd dolárov. Teraz si len predstavte, že budete môcť investovať do alkoholických spoločností a ich akcií predtým, než sa ukončí zákaz a pochopíte motiváciu mnohých inštitucionálnych investorov a alkoholových gigantov. Rovnako ako hazardné hry, regulované odvetvie by mohlo ľahko prekonať nelegálny obchod.
Pokiaľ ide o budúcnosť, odborníci z oblasti liekovej politiky očakávajú, že niektoré európske krajiny sa najskôr obrátia na Kanadu s cieľom získať legalizáciu. Medzitým sú v nadchádzajúcich voľbách naplánované viaceré štáty, ktoré budú hlasovať o využití marihuany.

You May Also Like