Dar života


V prvom rade si musíme uvedomiť, že mať dieťa je zodpovednosť do konca vášho života. Od chvíle čo porodíte dieťa, mu nie len darujte život ale darujete mu aj svoj život. Od toho okamihu je vašou hlavnou úlohou, aby bolo spokojné a dobre vychované.

děti

1.       Vychovávame budúcu generáciu
Dieťa je druhá šanca pre život, túto vetu veľa rodičov chápe zle. Znamená to spraviť svet o niečo lepším, nie nútiť ho k niečomu, čo ste vy sami nestihli. Pokiaľ vaše dieťa chce ísť vo vašich stopách, potom je všetko v poriadku. Ak ale nie, iba mu tým ubližujete. Možno vaše dieťa nechce byť doktorom ako ste niekedy chceli byť vy. Vypočujte ho a nechajte ho samé sa rozhodnúť, akým smerom sa chce vydať. Z nútenej práce nikdy nevzíde nič dobré.

škola

2.       Týmto smerom nie!
Mnoho rodičov, ktorí sa hnevajú na to, že sú ich deti neposlušné alebo rozmaznané, by mali obrátiť svoj prst na seba. Vaše deti sú vašim odrazom. Chovajú sa iba tak, ako sú naučené a všetko čo robia, vidia doma. Každá reakcia vyžaduje akciu, preto ak vidíte u vášho dieťaťa posun k horšiemu, mali by ste v prvom rade prehodnotiť vaše výchovné metódy.

3.       Ktorou cestou?
Vychovávať dieťa je beh na dlhú trať. Vždy si budete klásť otázky typu: Spravil som dobre? Nebol som moc prísny? Základným cieľom rodičovstva je dosiahnuť, aby vás deti rešpektovali, ale zároveň aby sa vás nebáli. Nájsť tento smer môže byť občas poriadne ťažké. V prvom rade svoje dieťa moc nerozmaznávajte! To že ho ľúbite sa dá prejaviť aj iným spôsobom, než kúpiť mu všetko, o čo požiada- to je totiž tá najľahšia cesta. Radšej ho pochváľte za úspech, trávte s nim čo najviac času ako je len možné a budujte si s nim pevný vzťah!

focení

4.       Detská úprimnosť
Mať dieťa je ako vrátiť späť svoje vlastné detstvo. Keď sa s nim hráte, na chvíľu sa prenesiete späť do doby, kedy ste sa ako malý hrávali na dvore s loptou a trápila vás len štipľavá bolesť odretých kolien. Ich predstavivosť nemá hraníc a vždy vám povedia presne to, čo si myslia. Nevychovávajte dieťa tým, že mu dáte do ruky mobil s hrou, je to najhorší možný spôsob. Vaše dieťa nebude vedieť komunikovať a oberáte ho tak o detstvo. Nechajte ho radšej rozvíjať si predstavivosť, kupujte mu logické hračky a čítajte knižky. Čas kedy sú malé utečie veľmi rýchlo a preto sa ho snažte využiť naplno.

You May Also Like