Chráňte ho pred dažďom

Každý kto má doma, hlavne v byte, domáceho maznáčika vie, že starostlivosť oňho je veľmi náročná. Musíte sa oňho starať podobne ako o malé dieťa, je potrebné ho kŕmiť, zabávať, preventívne ho kontrolovať a brať k lekárovi. Naše malé deti musíme prebaľovať, no čo s našimi štvornohými priateľmi? Mačke jednoducho kúpite záchod a podstielku v podobe kryštálikov či piesku a hotovo. Len to raz za deň vyberieme, vyhodíme a doplníme podstielku, to je celá starostlivosť o prítulnú mačičku.

kočka

Dokonca ju nemusíme ani umývať, keďže to jednak neznáša a jednak je veľmi čistotná čiže na sebe nemá nikdy špinu. No pes nie je naučený a stavaný k tomu aby chodieval na svoju vlastnú toaletu. S ním musíte chodiť každý deň minimálne trikrát na prechádzky, za každého počasia.

labrador

Počasie je to čo musíte sledovať ak máte doma chlpáča, musíte ho sledovať v závislosti od rasy vášho psa. Ak máte doma maličkého psíka, ktorého ak vezmete v zime na prechádzku, tak ho viete ledva nájsť v tom snehu. Vtedy je potrebné ho na to pripraviť a vhodne ho obliecť. Dnes na trhu nájdete množstvo všelijakých zlatých psích oblečkov, ba dokonca aj papučiek na labky. Pred prechádzkou mu to oblečte aby vám psík neprechladol a mohol sa šantiť v snehu, ak sa vrátite domov, jednoducho ho vyzlečiete a oblečenie dáte vyprať a vysušiť.

štěně

To isté platí aj v prípade dažďa. Venčiť sa musí aj počas dažďa, vtedy sa nechce ani vám ani vášmu psíkovi, no musí to byť keď príroda zavolá. Preto musíte svojho havkáča do dažďa pripraviť, je to nutné aj u krátkosrstých psov ale aj u dlhosrstých. Tak ako vy si oblečiete pršiplášť, oblečte ho aj svojmu psíkovi, tak sa vrátite do svojho bytu suchý a uchránite svoj domov od zbytočného neporiadku a takisto sa uchránite aj od zbytočných nachladnutí. Dnes už nie je problém dostať pre svojho miláčika hocičo, čiže ani aj pršiplášť.

You May Also Like