Zrýchlenie webu hoci len o sekundu, môže veľa zmeniť

Iste, dni čakania minút na načítanie jednej webovej stránky sú rovnako vzdialené ako zapisovanie dial-up modemu. To je zlá správa pre podniky, pretože aj malé oneskorenia môžu posielať surfistov, ktorí utekajú, podľa interného výskumu spoločnosti Google .www.jpg
 
Matthew Prince si myslí, že jeho spustenie, Cloudflare, má spôsob, ako to napraviť. Cloudflare ponúka službu určenú na zlepšenie rýchlosti a bezpečnosti webových stránok ukladaním stránok do vyrovnávacej pamäte na svoje vlastné servery, čo chráni pôvodné stránky pred útočníkmi a zároveň poskytuje stránky dôveryhodným používateľom rýchlejšie. Teraz, aby boli stránky ešte rýchlejšie, Cloudflare zavádza podporu pre server push – súčasť nového webového štandardu HTTP 2.0 – ktorý Prince hovorí, že by mohol oholiť celú sekundu času načítania stránky.
 
Aj oneskorenie o pätinu sekundy môže znížiť čas, ktorý je niekto ochotný minúť na webovej stránke.
 
To nemusí znieť ako veľa. Ale podľa prieskumu spoločnosti Google môže aj oneskorenie o pätinu sekundy znížiť čas, ktorý je niekto ochotný stráviť na vašej stránke. Niekoľko stoviek milisekúnd je tiež rozdiel medzi webovou aplikáciou, ktorá sa cíti ako natívna aplikácia a ktorá sa cíti príliš laggy na použitie. To je miesto, kde Prince vidí server push naozaj robiť rozdiel. Podobne ako predchádzajúce webové technológie umožnili veci, ako napríklad Mapy Google a Dokumenty Google, program Prince si myslí, že protokol HTTP 2.0 by mohol vývojárom umožniť robiť veci na webe, ktoré predtým neboli možné.
 
Jedným z dôvodov, že stránky sú stále pomalé aj napriek masívnemu nárastu šírky pásma, pretože dni vytáčania je, že stránky sa dostali oveľa väčšie. Na vine sú obrázky s vysokým rozlíšením, animácie, videá, reklamy a analytické skripty. Web sa dostal tak nafúknuté, že dnešná priemerná stránka je približne rovnaká ako pôvodná počítačová hra Doom .web desing.png
 
Ale nie je to len puk, ktorý robí stránky pomalé. To je tiež skutočnosť, že sťahovanie každého z týchto jednotlivých prvkov vyžaduje, aby váš prehliadač, aby samostatné požiadavky na webové servery, ktoré napájajú stránky. Ak sa niektorá z týchto požiadaviek pozastaví, môže spomaliť celú stránku alebo spôsobiť nesprávne zobrazenie stránky.