Zdravie je nadovšetko

Čo je pre vás to najdôležitejšie? Ľudia často rozmýšľajú nad hlúposťami, zaoberajú sa vecami, ktoré vôbec nie sú podstatné, aby nakoniec zistili, že to najlepšie, čo môžu urobiť je, keď sa nakoniec rozhodnú pre to neriešiť vôbec nič. Je však iba na vás, ako sa k tomu postavíte. Ja som bol neustále v strese. Bol som typický podnikateľ. Ani som poriadne nespal, nejedol som, nepozeral som sa okolo seba ani doprava ani doľava. Jednoducho len rovno za prácou. Samozrejme, že som nakoniec skončil prepracovaný v nemocnici a urobil by som všetko preto, aby sa to už viac ráz nestalo. Preto som sa rozhodol, že stačilo.

tři pruty

  1. Oddýchnem si. Začnem sa starať o seba a budem si vypínať počítač a mobil vždy, keď budem mať pocit, že to zase preháňam.
  2. Začnem športovať a zdravo jesť. Predsa len, moje telo je môj chrám a určite nie je zdravé, že stále jem iba nezdravé veci. To môjmu telu asi príliš nepomáha, to je nad slnko jasnejšie.
  3. Začnem meditovať. Meditácia je to, čo potrebuje každý človek, ale záleží aj na forme, akou ju budete praktizovať. Verte tomu, že keď si to nájdete, nebudete sa toho chcieť zbaviť za žiadnu cenu.

rybářský prut

Preto som si kúpil kaprove pruty a rozhodol som sa, že budem chodiť na ryby. Nemal som najprv vôbec žiadnu predstavu o tom, ako to chcem vlastne celé zvládať, lebo to bolo pre mňa ako španielska dedina. No rozhodol som sa a za svojím rozhodnutím som si stál, preto som sa do toho vrhol priam po hlave. A myslím si, že som urobil dobre. Nakoniec som predsa len zistil, že toto je niečo, čo by malo baviť a čo mi dokonca pomôže v tom, aby som si nakoniec oddýchol presne tak, ako som si predstavoval. A čo je potom lepšie? Myslím, že toto je úplne najviac, čo som mohol urobiť. Pre seba, ale aj pre svoje vlastné zdravie a rozum. Veď už som sa skoro zosypal úplne a to teda nepotrebujem. Za to mi peniaze nestoja.

You May Also Like