Zdravé ďasná- zdravé zuby

Ak nemáte zdravé ďasná, nemôžete očakávať, že budete mať zdravé zuby. Aby to tak bolo, stačí robiť niekoľko drobností. Tie však musia byť pravidelné a navyše musíte zistiť, čo presne pomáha práve vám.

zuby
 
Klasická starostlivosť
 
Pod pojmom klasická starostlivosť, myslím veci ako pravidelné umývanie a čistenie zubou pomocou dentálnej nite. Tieto dva úkony sú úplným základom. na druhej strane to ani s nimi netreba príliš preháňať. Ráno a večer, je viac než dosť. Ak máte vyslovene citlivé ďasná, kúpte si zubnú pastu, ktorá ich nebude zbytočne dráždiť.
 
Ľudová medicína
 
Ak nemáte s ďasnami problémy, vyššie spomenutá, klasická starostlivosť je pre vás postačujúca. Avšak my, ktorí trpia pravidelnými zápalmi ďasien vieme, že to nestačí ani zďaleka. V tomto smere mi veľmi pomohli „ľudové“ recepty. Asi najviac sa mi osvedčil propolis. Pre mňa je to hotový zázrak. ak cítim, že ďasno začína pobolievať, okamžite si naňho priložím tampónik s propolisom. Druhou záchranou je rakytníkový olej, ktorý ale nepomáha pri akútnych stavoch. Treba ho užívať pravidelne. Od kedy som ho začal jedávať každý deň, zápaly sa takmer stratili. Posledným preventívnym opatrením je zelený čaj. Ten pijem niekoľkokrát denne a s poslednými dúškami si vždy poriadne povyplachujem ústa.

bílé zuby
 
Diskutabilné metódy
 
Už dávnejšie som niekde čítal, že pomôže aj vyplachovanie úst olivovým olejom. Vyskúšal som to robiť mesiac. za mňa môžem povedať, že som výraznú zmenu nespozoroval. Pomerne známou metódou je aj žutie klinčeka ( mám na mysli korenie, nie ten, ktorý máte v garáži). Mal by ďasno umŕtviť a aj zmierniť zápal. Viem, že niektorým ľuďom naozaj pomáha, mne ale nie. Preto si myslím, že je dôležité zistiť, čo presne pomáha vám. Je dosť možné, že propolis pre vás nebude takou záchranou ako pre mňa. Naopak klinček vám možno zachráni ďasná raz dva. Treba to jednoducho vyskúšať.

You May Also Like