Zabodujte so sklenenými dverami!

Aj interiéry budov a rodinných domov sa prispôsobujú aktuálnym trendom. Lenže aj v tomto prípade sa môžeme stretnúť s módou, ktorá je len krátkodobá. A investovať nemalé peniaze do prvkov, s ktorými bude spokojní len dočasne, to vlastne stráca zmysel. Áno, oplatí sa investovať do štýlových a moderných súčastí, ale do takých, ktoré majú tendenciu nestarnúť. Existujú predmety, čo pôsobia už dlhé roky moderným a dokonca nadčasovým dojmom a k nim radíme posuvné sklenené dvere LMmont.

sklenené dver

Ich nadčasový a veľmi elegantný dizajn je viditeľný už na prvý pohľad a v tomto smere nemajú konkurenciu. Pochopiteľne záleží od individuálneho vkusu, ale sklo vo všeobecnosti pôsobí skutočne estetickým dojmom. Tento efekt je ešte sympatickejší, ak sa spojí s potrebným interiérovým prvkom, akým sú v našom prípade dvere.

Ich estetická stránka už bola spomenutá, ale tou výhody tohto dizajnu ešte len začínajú!

Ako vieme, sklo má bohaté optické vlastnosti. Najznámejšia je jeho schopnosť opticky zväčšovať, čo má v prípade dverí efekt na viditeľne priestrannejšie miestnosti. Tento materiál navyše pôsobí vzdušným a ľahkým dojmom, čo dopomôže k celkovo voľnejšej atmosfére. Je to skvelé riešenie v prípade menších izieb a priestorov, kde by napríklad drevené dvere mohli spôsobiť nepríjemnú stiesnenosť a nedostatok miesta.

  • Typ sklenených dverí s posuvným otváraním to s úsporou miesta myslia ešte reálnejšie. Otvárajú a zatvárajú sa do strán, ušetríte tým každý cm2 navyše.

kuchyňa, interiér

So sklom sa však viaže ďalší známy faktor, akým je jeho priesvitnosť a jeho priepustnosť denného svetla. Toto je oceniteľná stránka pri rozdeľovaní priestorov, nakoľko ide o riešenie, ktoré tieto miesta spoľahlivo oddelí, ale nepripraví ich o dôležitú súčasť, akou je práve prirodzené denné svetlo. Miestnosti budú počas bieleho dňa sympaticky presvetlené. Je to podobný efekt, aký poskytujú sklenené deliace steny v kancelárii.

You May Also Like