Urobte si z predsiene „zelený raj“, nemusí slúžiť len na strohé odkladanie kabátov.

Poznáte to, dorazíte domov, v predsieni zhodíte kabát, vyzujete topánky a odložíte tašku, čím sa strasiete aj denných starostí a už je pred vami iba vidina pohodovej domácej atmosféry. Chcete ju nasať dosýtosti už pri vstupe do bytu? Skúste urobiť malú zmenu v tomto nevýraznom priestore a uvidíte ten veľký rozdiel už hneď pri prvom kontakte s domácim prostredím. Ako dosiahnuť pozitívnu zmenu? Určite umiestnením zelene, ktorá vás pohladí akonáhle vstúpite do bytu, pretože farba týchto rastlín má akési zázračné účinky na dušu človeka, pohladí ju a upokojí. Pritom sa nemusíte trápiť len so živými kvetmi.

hornato.jpg
 
Stolík s množstvom zelene
Možností, ako to celé naaranžovať, je veľa. Jednou  nich je osadiť v miestnosti stolík, ktorý ste možno mali v pláne vyhodiť, a naňho poukladať rastliny. Nie je to náročná práca, práve naopak, výsledok uvidíte okamžite. V rámci vynovovania si zabezpečte stolík nový a obstarajte si aj nové druhy zelene.
 
Čarovanie so zrkadlom
Čarovným nástrojom v priestore môžme označiť aj obyčajné zrkadlo, nech ho umiestnite kamkoľvek, vždy splní svoju funkciu, a tou je zväčšovanie priestoru a znásobovanie predmetov. To isté urobte aj vy, zeleň umiestnite blízko zrkadla a razom sa ich v miestnosti ocitne ešte raz toľko. Navyše, dostane oveľa viac svetla a to jej len prospeje.

květiny.jpg
 
Zaveste ich vedľa kabátov
Hneď vedľa visiacich kabátov si nájdu svoje miesto aj závesné sieťky na kvetináče, do ktorých vložíte parádne okrasné rastliny. Ak ich bude viacero vedľa seba, vytvoria nádhernú vertikálnu záhradu.
 
Nedosiahnuteľné miesta
Miesto na skrinke, príliš vysoko na to, aby ste ho bežne využívali, je možné skrášliť, ak tam položíte vodopádovú či previsnutú zeleň, ktorá krásne olemuje obyčajnú vešiakovú stenu.
 
Kombinujte živú s umelou
Nielen prírodné rastliny môžu skrášliť priestor, hlavne v tmavých miestnostiach je vhodné kombinovať umelú zeleň s prírodnými drevinami, napríklad na drevený pník osaďte umelú papraď. Farba má v obidvoch prípadoch upokojujúce účinky a navyše ich kombinácia bude pôsobiť vyvážene a splní tým svoj zamýšľaný účel.