Telefón s dvoma fotoaparátmi

Aké to bolo voľakedy čudo mať mobil ! potom bolo čudo mať mobil s fotoaparátom a dnes sa vyrábajú celkom bežne mobily s dvojicou fotoaparátov –

Nepatrím k fanatickým využívateľom mobilného telefónu. Som stará generácia, ktorá ho ešte stále používa prioritne na telefonovanie.
foto při soumraku
Mládež ale v oveľa väčšej miere ako telefonovanie využíva dátové služby. Tak sa mobilný operátori predháňajú pri tvorbe nových ponukových balíkov práve s „navyšovaním „ množstva dát.
Surfovanie v mobile je súčasťou doby. Využíva sa ale ešte stále fotoaparát ?
Celkom iste poklesla kúpa fotoaparátov. Všetci ich totiž máme v mobile :

  • Fotografujeme
  • Robíme videá
  • Zhotovujeme koláže

Už iba naozajstný znalec fotografie ocení kvalitu fotografovania klasickým fotoaparátom. Je pomerne nepohodlné ho nosiť so sebou, je totiž podstatne väčším, ako je mobil, ktorý máme predsa sústavne pri sebe.
Výrobcovia mobilných telefónov reagujú aj na tento okruh ľudí a ponúkajú telefóny s kvalitnejšou optikou od renomovaných firiem.

selfie

Sú ohromné rozdiely v kvalite vyhotovenia takejto fotografie. Ale pre väčšinového používateľa mobilu, ktorý síce fotografuje, ale nedáva si robiť fotky do albumu, je tento rozdiel málo motivujúcim.
Na trhu je niekoľko desiatok telefónov dokonca s dvojicou fotoaparátov. Predným a zadným. Obvykle v celkom odlišných kvalitách. Priznám sa, že neviem, načo je to komu nutné. Prínosom by bol jed kvalitnejší fotoaparát, ako dvojica menej kvalitných.

Ktovie, čo prinesie nový vývoj. Dnes už fotoaparát majú aj hodinky a inteligentné náramky. Budeme mať v budúcnosti možno malé fotoaparáty kdesi pod kožou implantované ? Scifi, alebo možná realita nie veľmi vzdialenej budúcnosti ?

Aj telefón možno nebude potrebný, alebo sa prevratným spôsobom zmení jeho charakter.
Nechajme sa teda prekvapiť čo nové desaťročie prinesie!

You May Also Like