Sklenené dvere sú nadčasovým prvkom s estetickými vlastnosťami

Na interiérových prvkoch, pre ktoré je charakteristický celosklenený dizajn je niečo veľmi atraktívne a nadčasové. Zároveň pôsobia luxusne a štýlovo. Aj napriek tomu, že sklo ako materiál nie je žiadnou novinkou, sklenené objekty v interiéroch pôsobia priam futuristicky, no zároveň vravíme o súčasnom trende, či už máme na mysli sklenené schody a zábradlia, stolíky alebo prakticky už dobre známu formu sklenených dverí.Zamykanie dverí s kľúčom.jpg

  • A práve tento interiérový prvok spája okrem atraktívneho dizajnu takisto funkčnú stránku na čele s originálnymi vizuálnymi vlastnosťami, akými je priepustnosť svetla či optické zväčšovanie priestorov.

V súčasnosti nie je problémom pozrieť sa na ponuku detailnejšie, a to aj prostredníctvom internetových predajní, pričom moderne a esteticky pôsobia skleněné dveře LMmont.sk. Tie navyše prinášajú možnosť vybrať si z viacerých prevedení a spôsobov otvárania, pričom k trendovým sa radí systém posuvného otvárania, ktorý šetrí miestom, no za zmienku určite stojí tiež jeho funkčný a tichý chod.
Sklenená forma dverí dokáže viditeľne rozdeliť priestor na požadované časti, no zároveň nevytvorí stiesnené, vydýchané či príliš tmavé prostredie.
Toto je v otázke umiestňovania dverí veľkou výhodou a môžeme očakávať efekt skôr opačný. Čiže presvietené, odvzdušnené priestory s príjemnou atmosférou. Schopnosť skla opticky zväčšovať zasa navodí pocit voľnejších a širších miestností.Biele dvere, kľučka.jpg

  • Z hľadiska väčšej dávky súkromia je vhodné zvoliť mliečne alebo dymové sklo. Takisto sú možné úpravy ako pieskovanie či pridanie potlačí v podobe ľubovoľných grafických vzorov.

Zažehnaná je takisto otázka bezpečia. Sklo si automaticky spájame s labilnosťou, no dnešná výroba interiérových sklenených prvkov podlieha prísnym normám a používa sa materiál, akým je špeciálne bezpečnostné sklo vysoko odolné voči nárazovosti.

You May Also Like