Prvá verzus Business trieda – aký je medzi nimi rozdiel?

Všeobecne platí, že prvá trieda stojí približne dvakrát toľko ako business. Ben Schlappig, cestovateľ blogger, ktorý letí v priemere 400 000 míľ za rok, výlučne sedí v prvej a business triede a všimol si, že sekcia business triedy sa dramaticky zlepšila. ,,Celkovo vidíme, že viac leteckých spoločností eliminuje prvú triedu a namiesto toho inštaluje skvelú službu pre business class, keďže trh pre first class je dosť obmedzený", povedal Schlappig.

letadlo

Toto sú prínosy , ktoré ponúkajú obe triedy:
Čakacie priestory
Salóniky, a to ako v prvej triede, tak v business, sa v jednotlivých krajinách líšia. Najlepšie salóniky sú v Ázii, za nimi nasleduje Európa a Austrália.
Lufthansa vo Frankfurte ponúka exkluzívny salónik pre prvotriednych cestujúcich, ktorí môžu preskočiť hlavný terminál a využiť svoj vlastný. Títo cestujúci sú potom odvezení do lietadla v Porsche alebo Mercedes. Na druhej strane, salóniky v obchodnej triede jednoducho poskytujú pokojný priestor na prácu a relaxáciu s rýchlym Wi-Fi, pohodlnými stoličkami a občerstvením, no žiadne ďalšie doplnkové služby.

snídaně

Úroveň pohodlia

Služby prvej a business triedy ponúkajú množstvo vylepšení, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dobrý spánok a súkromie. Ak sa chcete rozhodnúť medzi business a prvou triedou, pred zakúpením letenky zvážte nasledujúce: Bude vaše miesto premenené na posteľ?  Ako blízko ste k ostatným cestujúcim? Budete mať dvojlôžkovú posteľ, vlastný ,,apartmán" alebo kombinované sedadlo s posteľou?

Jedlo a pitie
Toto je jedna z kategórií, v ktorých sa obe triedy pravdepodobne najviac líšia. Jedlo first class má kvalitu drahej reštaurácie, ale jedlo v obchodnej triede je len zriedka zážitkom. Cestujúcim first class často pripravujú jedlo pod záštitou slávneho kuchára. Napríklad spoločnosť Air France, ponúka menu navrhnuté Michelinskými kuchármi. Pokiaľ ide o nápoje, aerolínia Singapur jedinou leteckou spoločnosťou ponúkajúcou Krug Grande Cuvée a Dom Perignon 2004 – s kaviárom, a to pred samotným vzletom. Business triedy leteckých spoločností Emirates, Korean Air, Qatar Airways a Virgin Atlantic majú palubné bary, kde sa môžete porozprávať so svojimi spolucestujúcimi.

You May Also Like