Plávajúca podlaha a jej montáž

Vhodná do každej domácnosti, či sa už jedná o starší byt alebo dom, alebo o novostavbu. Reč je o obľúbenej plávajúcej podlahe, ktorá je veľmi lacná a veľmi jednoduchá na údržbu s dlhou trvácnosťou.

dřevo

Prečo si vybrať práve plávajúcu podlahu?
Plávajúca podlaha v sebe ukrýva množstvo výhod, ktoré oceníte, keď sa pre ňu rozhodnete. Je vhodná ako do obývačky, tak aj do spálne alebo chodby. Je výborná, ak chcete zakryť malé nerovnosti na podklade podlahy. Podlaha je príjemne teplá na dotyk a dodá miestnosti určitú vznešenosť. Medzi jej hlavné výhody patria:

–  nízka cena (rádovo cca 5 € za m2),
– ľahká údržba,
– jednoduchá montáž,
– dlhá trvácnosť,
– odolnosť,
– množstvo dizajnov a farieb.

Montáž podlahy
Na očistený a dostatočne vyrovnaný betónový podklad (malé nerovnosti nevadia), sa uloží podľa rozmerov miestnosti a jej tvarov, na zem mäkká podložka z umelohmotnej peny, ktorá slúži ako podložka, ktorá bude tlmiť nárazy spôsobené chôdzou po plávajúcej podlahe. Táto podložka musí po celom obvode miestnosti pokrývať každý roh a musí byť orezaná tak, aby nepretŕčala cez rohy miestnosti. Podložku je možné vytvarovať obyčajným zrezávacím nožom do požadovaného tvaru miestnosti.

Na mäkkú podložku sa kladie samotná plávajúca podlaha, ktorá sa spája po jednotlivých kusoch od jedného obvodového múru miestnosti. V prípade, že potrebuje kratší kus podlahy, najlepším spôsobom skrátenia je použiť priamočiaru pílu. Tou sa jednotlivé kusy podlahy skrátia na požadovanú dĺžku. Takýmto spôsobom sa pokračuje až kým nie je pokrytá celá miestnosť.

podlaha

                 Na koniec sa primontujú postranné lišty, ktoré zakryjú prípadné nerovnosti a nevkusné medzery medzi podlahou a stenou miestnosti. Do stien sa predvŕtajú diery, do ktorých sa osadia hmoždinky. Do líšt sa vyvŕtajú dierky, cez ktoré sa strčia samorezné skrutky. Po tejto finálnej montáži je podlaha hotová.

You May Also Like