Mobilný dom ako možné riešenie?

Je to romantická predstava, mať niekde v ústraní svoj menší domček, dostatočne zariadený a umiestnený niekde v okolí peknej prírody, žiť si slobodne a útulne s minimálnymi výdajmi. A táto predstava nie je nepredstaviteľná, práve naopak! Ceny za mobilné domy ako mobilný dom Atlas Prelude TW21 http://euro-mobilnedomy.sk/mobilny-dom/3888-atlas-prelude-tw21/ vôbec nie sú vysoké. Sú naopak v porovnaní s klasickými rodinnými domami oveľa prístupnejšie a tento trend bývania zostáva známy aj na Slovensku.

  • A môže ísť v tomto prípade buď o kvalitne zariadené rekreačné, resp. sezónne sídlo na oddych a rekreáciu počas dovolenky, alebo v prípade drahších možností o slušnú alternatívu celoročného bývania!

Mobilný dom v prírode

Aké sú výhody bývania v mobilnom dome?

Zo všetkého najskôr mnohých záujemcov priťahuje prístupná, relatívne nízka cena. Je to cenovo prístupnejšia možnosť v porovnaní s cenami bežných rodinných domov. Priemerná cena mobilných domov začína niekde od 10 000 eur.

Nehovoriac o tom, že aj samotné bývanie v takomto dome šetrí náklady. V mobilnom domčeku sa býva spravidla úsporne a ekologicky i ekonomicky výhodnejšie, predstavuje pravidelne nižšiu spotrebu energií.

Výhoda tejto formy bývania ďalej spočíva v mobilite. V tomto prípade totiž nevravíme o dome, ktorý by sa postavil a vy by ste v ňom museli zapustiť korene. Dom sa po vytvorení objednávky privezie na dohodnuté miesto a takisto je možné presunúť sa s ním v prípade záujmu po čase zas na iné miesto.

  • Z hľadiska mobility a sťahovania je potom výhodou, že mobilný domček presťahujete spoločne s nábytkom a vybavením. Nábytok teda nemusíte prevážať a resp. prenášať oddelene.

Kemping pri vode

Možnosti využitia

Toto riešenie sa dá využiť ako alternatívne, rýchle a prípadne len dočasné bývanie. Tiež sa však tieto lacné priestory dajú využiť k administratívnym účelom pre firmy alebo sa s nimi dá rozbehnúť podnikanie (napríklad príprava a podávanie kávy či rýchleho občerstvenia).

You May Also Like