Manželská posteľ 160×200 cm

Keď vyberáte manželskú – dvojlôžkovú posteľ, nemali by ste zabúdať, že kupujete posteľ pre dvoch ľudí. A teda okrem bežných parametrov, ktoré je nevyhnutné premyslieť je potrebné myslieť aj na pár ďalších faktov. Medzi tie bežné parametre môžeme zaradiť nevyhnutnosť zmerania izby a rozmerov postele – výšky, šírky a dĺžky. Manželské postele sa najčastejšie predávajú v rozmeroch 140×200, 160×200, 180×200 alebo 200×200 centimetrov, pričom lôžko by malo mať o niekoľko centimetrov (aspoň 20) väčšiu výšku než je výška osoby na ňom ležiaca a taktiež by jednému človeku, na pohodlný spánok malo prislúchať aspoň 90 centimetrov šírky lôžka.

posteľ pre manželov

Dôležitá je aj výška, ktorá ak je príliš nízka, môže spôsobovať problémy pri líhaní a vstávaní, ale taktiež aj problémy v umiestnení do miestnosti, hlavne keď nad posteľ chcete dať ešte niečo iné (skrinky, poličky, obrazy, dekorácie, atď.). Postele vo veľkosti 140×200 cm sa v dnešnej dobe dávajú často aj do detských izieb. Ak nie ste príliš veľkí, vysokí alebo nemáte až takú veľkú hmotnosť pokojne by vám mohla stačiť menšia, napríklad posteľ 160×200 cm. Bežne sa však do spální dávajú postele v rozmeroch 180×200 cm, ale všetko závisí od individualít jednotlivých ľudí. Okrem vhodných rozmerov je pri manželských posteliach dôležité vybrať aj kvalitný matrac, a to buď jeden veľký pre dve osoby alebo dva zvlášť matrace, každý pre jednu osobu.

dvojlôžková posteľ

Vyberať môžete z pružinových, penových, prírodných alebo iných typov matracov. Záleží len na vás, či vás trápia bolesti chrbta a kĺbov a bol by pre vás teda vhodnejší ortopedický matrac, prípadne ste silným alergikom a potrebujete matrac, ktorý nezadržiava v sebe nečistoty, prach, plesne a baktérie. Rovnako dôležité je pri rozhodovaní o matraci myslieť aj na to, že vedľa vás bude pravdepodobne spať váš partner. Preto sa dajú kúpiť aj také matrace, ktoré nespôsobujú pri otáčaní a prevaľovaní nepokojného spáča žiadne zvuky a vy tak nebudete počas spánku rušiť vašu polovičku. Do kvalitnej postele s matracom by ste sa nemali báť investovať, pretože naozaj solídna posteľ a matrac vám dokážu slúžiť aj niekoľko rokov.

You May Also Like