Majte menič napätia stále so sebou !

Na používanie elektrický spotrebičov rôzneho druhu sme si zvykli do takej miery, že sme na ne už pravidelne odkázaní a tým pádom sme každodenne odkázaní aj na zdroj elektrického napätia. Napriek tomu sa môžeme ľahko dostať do situácie, v ktorej budeme mimo takéhoto zdroja a nebudeme môcť teda využívať elektroniku, ktorú máme pri sebe. Týka sa to hlavne situácií, ak sme mimo domova.

Kempovanie, dodávka. noc

Ak teda ideme niekam von a napríklad na cesty, je dobré myslieť už vopred na to, že s prístupom k elektrine to tu bude trochu iné a pokiaľ nebudete mať so sebou menič napätia z 12v na 230v, tak prakticky nebudete mať prístup k bežnému elektrickému napätiu. Tieto meniče, striedače alebo invertory nahrádzajú v danej situácii klasickú elektrickú zásuvku.

Sú preto skutočne praktickým a oceniteľným doplnkom do vášho auta. Ak chodievate na dlhé cesty alebo ak radi kempujete a trávite niekoľko dní (či možno mesiacov) v prírode. Ísť na dlhšiu dobu niekam do lesa alebo pri jazero ešte nemusí tak nutne znamenať prísť o všetko podstatné, čo nám priniesla civilizácia. Ideálom je kompromis so stanovaním v prírode, avšak s dostupnou elektrinou a elektrickými spotrebičmi, ktoré robia náš každodenný život jednoduchší a zábavnejší.

  • Potrebujete mať elektrický zdroj stále pri sebe, s meničom napätia to nie je problém!

Starý pán, strihanie

Niektoré zariadenia síce fungujú aj bez nutnej potreby zapojenia k zásuvke, ale život batérie je v nich obmedzený! Veľmi dobre to poznáte a týka sa to napríklad mobilu, notebooku či napríklad holiaceho strojčeka. V tom najlepšom sa vám vybije batéria a vtedy je potrebné takéto zariadenie nabiť. A tu je opäť ďalší dôvod, prečo je výhodné mať pri sebe invertor.

Nie je to také zložité. Vďaka invertoru, to jest meniču dokážete zmeniť elektrické napätie, ktoré produkuje vaše auto na zdroj napätia, ktorý produkuje bežná elektrická zásuvka v domácnosti.

You May Also Like