Je potrebná pravidelná optimalizácia a redizajnovanie vášho webu?

Tým, že sa staneme majiteľom vlastnej webovej stránky alebo e-shopu, dôležité body z hľadiska jej efektivity nekončia. Práve naopak, musíme rátať s tým, že začínajú isté pravidelné úpravy a v prípade, že chceme stránku zviditeľniť vo vyhľadávačoch, respektíve získavať vyššiu návštevnosť, je potrebná jej optimalizácia. Tá by však mala byť vykonaná profesionálne a s týmto procesom vám môžu poradiť seo práce Seolight.sk.Strieborný a čierny monitor, Apple.jpg
Vašim prioritným cieľom je zrejme dosiahnuť, aby konkrétny web dosahoval stúpajúcu návštevnosť a s ňou požadované konverzie. Potrebujeme ho tak zviditeľniť, a to ideálne zmienenou formou, čiže jeho vyšším umiestnením v internetových vyhľadávačoch ako Google, Seznam, Yahoo a pod. Efektívny výsledok sa nezaobíde bez off-page faktorov ako napr. tvorby spätných odkazov, ale dôležitá je samozrejme tiež vnútorná úprava webu (on-page).
Opäť sme pritom, že z hľadiska efektivity a organického zviditeľnenia by mala byť forma, respektíve podoba, štruktúra a celkové prevedenie stránky atraktívne predovšetkým pre vyhľadávače. Ale to neznamená, že nemôžeme zapojiť takisto naše ľudské vnemy a snažiť sa dosiahnuť, aby bolo prevedenie zrozumiteľné a atraktívne takisto pre potenciálnych zákazníkov. A takisto nie je vylúčené, že nemôžeme zapojiť vlastnú kreativitu a vsadiť na náš vizuálny vkus a inštinkt.

  • Pre konkrétne úpravy sa tak môžeme rozhodovať z hľadiska subjektívnych pocitov alebo naopak racionálnych poznatkov, ktorých prioritou je v prvom rade reálna efektívnosť.

Biely notebook, dve ženy pri počítači.jpg
Konkrétnejšie by sme sa mali zamerať na tieto úvahy:

  • Na akej pozícii sa v súčasnosti nachádza odkaz na náš web v internetových vyhľadávačoch v porovnaní s konkurenciou?
  • Je súčasná forma stránky dokonale kompatibilná tiež s mobilnými zariadeniami? (K návšteve webov a e-shopov sa totiž používajú veľmi často)
  • Načítava sa stránka dostatočne rýchlo?
  • Aký je jej obsah, respektíve je dostatočne relevantný a informačný s tým, aké služby ponúka a prezentuje náš brand?

You May Also Like