Inšpirácie ako ozdobiť ošarpanú stenu na vašej záhrade

Ak sa na vašom pozemku nachádza kôlňa, alebo garáž, ktorá na prvý pohľad nepôsobí veľmi esteticky, nemusíte sa ihneď púšťať do veľkých rekonštrukcií. Na jej skrášlenie vám postačia aj drobné úpravy. Rozhodnutie je len na vás. Pokiaľ však hľadáte malú inšpiráciu, čítajte ďalej. Môžete využiť staré hrable, motyky, bicykel, plastové kvety, alebo si kreatívnym spôsobom odložiť palivové drevo na zimu.

kolo
 
Nástenná kresba
 
Ak si trúfate na malý umelecký projekt, tak stará stena je na tento počin ako stvorená. Prvou možnosťou sú spreje, ktorými môžete namaľovať čo sa vám páči. Ak patríte k menej zručným maliarom, môžete využiť napríklad starý bicykel. Najprv ho očistite od špiny a hrdze. Nezaškodí ak ho ošetríte farbou, alebo lakom na kov. Následne ho môžete prestriekať čiernou farbou. Ak túžite po niečom farebnejšom, nebojte sa ani výraznejších farieb. Bicykel upevnite na stenu a okolo neho namaľujte rôzne drobnosti, napríklad strom, cestu, alebo postavičky. Rovnako tak môžete využiť aj plastové kvety, alebo závesné kvetináče.
 
Dajte haraburdiu nový život
 
Staré drevené vidly, hrable, alebo motyky. To všetko nemusí skončiť na smetisku. To by bola v podstate obrovská škoda, pretože takéto historické kúsky, dokážu starú stenu veľmi skrášliť. Stačí zopár klinčekov, alebo skrutiek a máte hotovo. Pokiaľ sa u vás povaľuje staré koleso z voza, alebo konský postroj, šup s ním na stenu!

hrábě
 
„Skládka“ dreva na stene
 
Trošku pracnejším ,ale veľmi efektným spôsobom je obloženie steny drevom. Hovoríme však o palivovom dreve, teda malých narúbaných klátikoch. Ak sa trošku pohráte s jednotlivými odtieňmi, môžete na stene vytvoriť zaujímavé obrazce. Pokiaľ si na takúto výzvu netrúfate, vykašlite sa na obrazce a stenu iba súvislo zakryte polienkami, takéto skrášlenie má samozrejme aj praktickú funkciu, pretože si zároveň odložíte drevo na zimu.

You May Also Like