Dlhá životnosť, nízka spotreba

Trh pohltili výrobky disponujúce svetlo vyžarujúcou diódou led a nie náhodou. Práve vďaka tejto dióde sa moderné produkty, ktoré slúžia na osvetlenie, stali populárnymi a našli si miesto v každej domácnosti či pracovni. Je to kvôli jej vlastnosti, pomocou ktorej na svoje rozžiarenie spotrebuje minimálne množstvo elektrickej energie. Miestnosť môže byť rozžiarená kvalitným osvetlením po celý čas, ktorý potrebujeme k určitej činnosti, pričom minieme menej elektrickej energie, než sme boli zvyknutí pri osvetlení formou halogénových žiaroviek.

trubice

Tie k zohriatiu svojho volfrámového vlákna, kvôli ktorému vznikne osvetlenie, spotrebovali zbytočne veľa energie. A to predsa u osvetlenia disponujúcim diódou nehrozí. Dióda k svojmu štartu a následnému žiareniu spotrebuje o mnoho menšie množstvo. Aj vďaka tejto vlastnosti má nezrovnateľne vyššiu životnosť, ktorá dosahuje hranice až 12 rokov.

Takže vývoj technológií ide i naďalej dopredu a dnes na trhu nájdeme všetky typy, druhy a tvary osvetlenia, no jedno majú spoločné- diódu led.
Výnimkou nie sú ani led trubice.

barevné žárovky

Táto forma osvetlenia nám poskytne klasickú bielu farbu, ktorá je praktická na každodennú činnosť. Ide o bielu farbu, teda stupeň Kelvinov /teploty svetla/ je v rozhraní 4000- 6500 K. No v tomto prípade, kedy sa bavíme o trubiciach, sa jedná o teplú bielu, takže farba svetla dosahuje „len“ 3000 K, no i to sa radí ku kvalitnému štandartu dnešnej doby. Vysoký stupeň Kelvinov zasa spôsobuje príliš veľkú silu osvetlenia, ktoré nám v malej miestnosti môže skôr uškodiť. Najvyšší počet Kelvinov nemusí, byť vždy ten najideálnejší. Práve preto sa najčastejšie predáva biela farba, ktorá ako som už vravel, je vhodná na bežné, každodenné činnosti i prácu, pri ktorej potrebujeme kvalitné osvetlenie. Na trhu máme na výber viacerých variantov, čo sa týka dĺžky trubíc. Tie kratšie majú 600 milimetrov, dlhšie 1500 milimetrov. Hlavný faktor v cene zohráva práve dĺžka.

You May Also Like