Dajte odpadkom nový život

Separovanie odpadu, by mal byť úplný základ. Ani to, však nie je úplne ideálny spôsobom, ako našej planéte pomôcť. Odpad ako odpad, teda aj ten ktorý doma vytriedite, predsa len na životné prostredie v končenom dôsledku nevplýva úplne najpozitívnejšie. Existuje ale ešte jeden spôsob, ako s týmito nepotrebnými vecami naložiť, a to ich priama recyklácia. Množstvo vecí, ktoré vyhadzujeme sa dá použiť ešte mnohokrát. Stačí trošku kreatívneho myslenia a vášho času.

květiáč
 
Platové tégliky
 
Ak u vás doma fičia jogurty, smotany a iné potraviny, ktoré kupujete práve v plastových téglikoch, určite ich máte aj do zásoby. Pokiaľ patríte k tým, ktorí pestujú kvety, či zeleninu, určite ich nevyhadzujte. Na jar ich totiž vyžijete práve na výsev semien a dopestovanie sadeničiek. Ak máte doma malých drobcov, môžete s nimi tégliky nafarbiť, alebo oblepiť. No a oni si v nich potom môžu pestovať rastlinky.

kelímek
 
Papier
 
Letáky, noviny, alebo papierové obaly od potravín. To všetko môžete využiť ešte raz. Na internete nájdete nespočetné množstvo návodov na všelijaké skladačky z papiera. Nejde však len o origami, pri ktorom zrelaxujete a niečo zaujímavé vytvoríte. Z papiera si viete poskladať krabičku na drobnosti, pestovanie kvetov, alebo obaly na zošity a knihy pre deti do školy.
 
Opotrebované topánky
 
Ak vám vaše staré topánky doslúžili nadobro, máte niekoľko možností, ako s nimi naložiť. Určite by však nemali skončiť v kontajneri.  Môžete ich odniesť na charitu, alebo z nich niečo pekné vyrobiť. Najjednoduchšie sú kvetináče, ktoré na záhrade, ale taktiež v interiéri pôsobia veľmi efektne. Ak vás baví šitie, topánky môžete rozobrať a jednotlivé časti použiť na vaše výtvory. Látka a jednotlivé pracky na topánkach, totiž bývajú z veľmi pevných a kvalitných materiálov. Pokiaľ by ste si ich chceli kúpiť, verte že by vás vyšli na viac, ako na niekoľko centov. Takže hor sa do tvorenia.

You May Also Like