Čo vám prinesie tantra masáž a o čom vlastne je?

Pravdepodobne ste už niečo počuli o tkzv tantrickej masáži, ktorá je špecifická svojou originálnou technikou a postupmi. Na úvod si tak miesto jej podrobnejšej charakteristiky spomeňme, aké pozitívne účinky so sebou prináša:

  • Základom je uvoľnenie nahromadeného napätia a odstránenie všetkých telesných a emočných blokov
  • Prežitie netradičného zážitku, ktorý vám iná masáž nedopraje a zároveň spoznanie nových pôžitkov
  • Lepšie pochopenie svojej (a vo všeobecnosti ľudskej) sexuality a jej významu
  • Načerpanie čerstvej životnej energie (kundalini)

ruka, krém

A okrem týchto hlavných bodov sa ešte hodí spomenúť, že tantra masaze sú vhodnou prevenciou napríklad pred erektilnou dysfunkciou, zníženým libidom, pred problémami v posteli, no takisto pred vznikom ochorenia rakoviny prostaty. Svojimi uvoľňujúcimi účinkami je tiež prevenciou pred vysokým krvným tlakom a infarktom. U žien zasa pomáha napríklad proti frigidite či bolestiam pri sexuálnom styku.

  • Dotyčné praktiky alebo ich služby dostupné v tantra salónoch tak môžu skúsiť a navštíviť takisto páry, respektíve muž so svojou ženou, či partner s partnerkou.

svieca, masážny oles, uterák

Ako vlastne prebieha tantrická masáž?

Jej základom je naučená technika senzuálnych dotykov. Tieto dotyky však môžu byť jemnejšie ako aj senzuálnejšie a zameriavať sa na rôzne časti nášho tela. Mnohí z vás už zrejme počuli, že výnimku tu netvoria ani dotyky v oblasti intímnych partií. Tie sú dokonca stredobodom k tomu, aby sa odstránilo usadené napätie a bloky, čím do tela následne dokáže prísť čerstvá životná energia. V stručnosti možno povedať, že tantra v nemalej miere pracuje s našou sexuálnou energiou a využíva ju pozitívnym smerom.

Čo je pri jej praktizovaní dôležité?

Naprostý pokoj, čisté prostredie a mentálna ako aj fyzická schopnosť odovzdať svoje telo druhej osobe, čiže masérovi/ke. A to isté platí aj vo vzťahu maséra/ky k tomu, komu túto energiu prostredníctvom zmyselných dotykov odovzdáva.

You May Also Like