Chcete mať doma bazén? Siahnite po ňom!


Stále nemáte doma bazén? Ak o tom premýšľate, urobte si prieskum trhu. Ten vám prinesie stručný prehľad a ukáže vaše možnosti. Najlepším riešením je kúpa bazénu, ktorý je nafukovací a má pružnú konštrukciu. A dáte nám za pravdu, pretože s týmto bazénom naozaj nie je veľa starostí.

bazén

O čosi nákladnejším riešením, ale stále pomerne prijateľným riešením je nadzemný bazén. Najčastejšie ide o plastové bazény. Na trhu nájdete obrovské množstvo bazénov v rozličných cenových hladinách. Výber je teda len a len na vás.

Chcete bazén pre vaše ratolesti? Vyberajte také, ktoré sú ľahko uskladni teľné a taktiež nenarušia váš rozpočet. V prípade, že chcete bazén ako vašu doživotnú investíciu, tak sa nechajte inšpirovať aktuálnymi trendami, a to modernými, zapustenými bazénmi. Tento typ bazénov si môžete zakúpiť buď v celku, alebo aj ako bazény s betónovým dnom, ktoré sú montované. Čo sa týka montovaných bazénov, tak je proces ich aplikovania do priestoru zložitejší, tak pri vaniach, ktoré sú v celku postačí vyhĺbenie jamy, následne betónovanie dna a po stvrdnutí uložiť na betónovú vrstvu polystyrénu s hrúbkou 2 cm. Na takto upravený betónový podklad sa uloží bazén a ten sa následne obsype zmesou z betónu.

voda

A čo prevádzka?

Pri bazénoch je potrebné si uvedomiť fakt, že elementárnou položkou, ktorá je variabilná bude práve voda. Ďalšou dôležitou súčasťou je čistota bazénu. Pri menších bazénoch je dostupná kartušová filtrácia. V prípade, že máte v pláne prevádzkovať bazén celosezónne, tak premýšľajte o kvalitnom pieskovom filtri.
Z hľadiska dezinfekcie bazénu vám vystačí aj bežne dostupný prípravok – chlór. Môžete ho využiť či už pri prvotnej, šokovej, ale aj údržbovej dezinfekcii. Ak chcete, aby voda v bazéne bola čistá, musí sa pravidelne podrobiť kontrole. Je to dôležitý aspekt, vďaka ktorému si užijete dokonalý komfort z plávania bez rizika, že si podlomíte zdravie.

You May Also Like