Buďte pripravený na všetko

V našom živote nás postretne množstvo rôznych situácií. Niektoré sú dobré iné zase horšie. Musíme byť však pripravený na všetko. Sú situácie, ktoré nás zasiahnu a my zrazu nevieme čo robiť. Nemôžeme predvídať každú situáciu, pretože to nie je možné.

deprese

Úspory

Vždy si vytváram nejakú rezervu. Je to preto, že nikdy nevieme kedy budeme potrebovať peniaze alebo sa ocitneme v kritickej finančnej situácií. Základom ako sa pripraviť na všetko je určite vytvárať si úspory. Viem, že to nie je ľahké ak máte nízke príjmy. Stačí si však každý mesiac odložiť aj len zopár eur. Vždy je to lepšie ako nič. Postupom času sa peniaze nazbierajú a začne sa pomaličky vytvárať finančná rezerva. Je jedno aká veľká bude, dôležité je že bude aspoň nejaká. Veľa z nás si povie, že sa neoplatí odkladať si takto málo peňazí. No nie je to vôbec pravda. Aj takto málo môže v závere vytvoriť väčšie množstvo peňazí. Ak sa náhodou váš príjem zvýši môžete si čím ďalej odkladať viac. Uvidíte, že to pôjde. Ak sa vyskytne nepredvídateľná situácia budete na ňu pripravený. Teda aspoň finančne.

starý muž

Ďalšou vecou je pripraviť sa psychicky. Musíme byť vyrovnaný sami zo sebou aby sme dokázali zvládať situácie, ktoré sa vyskytnú v našom živote. Byť pripravený znamená byť hlavne schopný prijať všetko čo príde. Každú situáciu musíme prijať s rozvahou. Nemá význam sa zamýšľať prečo sa to stalo práve nám. Takéto myšlienky nám v ničom nepomôžu iba nám zhoršia situáciu. Všetky situácie by sme mali riešiť predovšetkým pokojne a s nadhľadom. Síce to nie je ľahké ale dá sa to naučiť. Je potrebné sa len snažiť.

žena

Najlepšie ako sa na niečo pripraviť je predchádzať takýmto situáciám. Ako? Vždy si dva krát premyslíte do čoho pôjdete. Veci, ktoré sa na prvý pohľad zdajú úžasné sa neskôr môžu stať problémom. Preto vždy pred dôležitým rozhodnutím veľmi dôkladne popremýšľajte.

You May Also Like