Ako si správne vybrať dokonalý matrac?

Kvalitný spánok a dokonalý relax počas neho nám zabezpečia úspešný štart do nového dňa. Moderná doba prináša každému z nás veľa povinností, napätia a stresu. Pociťuje to naša psychika, ktorá veľmi úzko súvisí s fyzickým pocitom a bolesťou. Civilizačné ochorenia sú výsledkom našej uponáhľanosti. Preto je dôležitý oddych počas noci alebo v priebehu dňa. Kvalitne matrace segum.sk nám ho zabezpečia. Sú vyrobené z čisto prírodných materiálov, majú anatomický tvar a sú vyvinuté v spolupráci s odborníkmi, najmä ortopédmi. Majú antialergické vlastnosti a vyrábajú sa v mnohých prevedeniach – od luxusných až po ekonomické varianty. Vyberie si určite každý zákazník.

hotel-4416515_640

V závislosti od funkčnosti – v ponuke sú viaceré typy. Ortopedický pružinový matrac obsahuje špeciálne vyvinutú pružinu v jadre matraca, ktorá je izolovaná od samotného čalúnenia platňou z kokosových vlákien. Z odborného hľadiska sú pre najzdravší spánok najviac odporúčané taštičkové matrace. Poskytujú dokonalú ochrannú funkciu a podporu pre chrbticu. Ich jadro tvoria drobné pružinky, ktoré sú samostatne upravené v textilných obaloch a sú nezávislé na sebe. Aj vďaka tejto technológii sú dokonalo anatomické.

hotel-1979406_640-1

Matrace s pamäťovou penou, tzv. „memory foam“ sú najviac odporúčané z terapeutického hľadiska pre pacientov, kde nie je žiadúci tlak matraca na telo. Tento typ matraca prispôsobuje svoj tvar na základe telesnej teploty a hmotnosti. Sú mimoriadne pružné a dokonale kopírujú tvar chrbtice. Priam objímajú ležiacu časť tela. Medzi najkvalitnejšie patria v ponuke latexové matrace. Sú vyrobené z kokosového vlákna a z latexovej peny. Ideálna kombinácia týchto materiálov zabezpečuje dokonalý spánok a relax. Pri výbere správneho matraca Vám skúsení odborníci poradia na základe Vašich požiadaviek. Odskúšanie matraca je samozrejmosťou. Aj to Vám uľahčí správny výber.

You May Also Like