Aké sú výhody a nevýhody robotických vysávačov?

Ľudia sa delia do dvoch kategórií. Tí, ktorí si ho kúpili a sú s ním spokojný a ďalej tí čo sú k nemu stále skeptický a tvrdia, že to nedokáže tak skvele povysávať ako klasika.

vysávání

Ako prví s ním prišli Švédi. Konkrétne značka Electrolux v roku 1996. Zaujímavé, že tak skoro, pritom trhákom to začalo byť len začiatkom tohto desaťročia. Zo začiatku to nebolo ako dnes. Firiem ponúkajúcich robotické vysávače bolo naozaj málo.
Nemusíme sa ani baviť o tom, že takýto vysávač si predovšetkým kupujú pohodlný ľudia, ktorým sa nechce vysávať alebo ľudia, ktorí nemajú na to čas. To je len jednou z výhod tohto typu vysávaču, že nemusíte riešiť vysávanie. Ďalšou je, že naozaj ho zapnete pred príchodom do práce a kým sa vrátite stihne povysávať celý byt, alebo dom. Vysávač je výhodou ak máte doma chlpatého maznáčika. S jeho chlpmi si naozaj poradíte.

samovysávání

Nevýhodami sú, že ak ste dlhšie nevysávali a máte na zemi vypestované kvalitné veľké chumáče vlasov a chlpov a zopár centimetrov prachu, tento vysávač nemá také veľké vrecko na nečistoty, takže sa môže stať, že nepojme všetok bordel zo zeme. Ak ste si zakúpili nekvalitný stroj, môže sa stať, že ste sa vám bude zamotávať do káblov od počítača, či narážať silno do stien, alebo padať zo schodov. Tiež môže byť problémom slabé vysatie nečistôt. Preto platí: kupujte len drahšie a kvalitnejšie výrobky, ak máte kúpiť lacnejšie, radšej nekupujte žiadne. Vo veľkom percente robotických vysávačov bude problém, to čím sa skeptici ohradzujú – nedostane sa do kútov a do nízkych a úzkych priestorov. Ale opäť platí, kvalitnejší model s tým nebude mať problém.

Cena týchto vysávačom rokmi stále klesá, to znamená, že kvalitnejšie modely nám bežným ľuďom budú dostávať do rúk. Ak však máte čas tú hodinku na vysávanie týždenne, určite dobre zvážte kúpu takéhoto vysávača. Aj tak budete musieť po ňom sem-tam povysávať klasickým vysávačom.