Aj potrubie kanalizácie si vyžaduje priebežnú údržbu

Možnosti ako odstrániť nánosy nečistôt v kanalizačných odpadových potrubiach sú dve: vysokotlakové a elektromechanické čistenie, nazývajú sa tiež krtkovanie. Zachovať čisté potrubie s voľným prietokom je veľmi dôležité a pre funkčnosť kanalizácie aj nevyhnutné. Pri havarijnom stave už treba volať https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/907601-roaming-v-unii-definitivne-konci-od-leta-budeme-volat-do-zahranicia-ako-doma profesionálnu firmu, ktorá si s tým hravo poradí.

plumber-228010_640

Kanalizačné potrubia odvádzajú nečistoty a mastnotu z odpadov v domácnostiach, no ak sa po čase upchajú, nastáva problém. Odpad sa vracia späť do bytu a to je veľmi nepríjemná situácia. S týmto si už dokážu poradiť len profesionáli. Krtkovanie vykonajú buď vysokotlakovým alebo elektromechanickým čistením potrubia. Pri vysokotlakovej metóde sa využíva čerpadlo, ktoré je zabudované vo vozidle a prostredníctvom dlhej hadice a vysokého tlaku vody odstránia všetky usadeniny a nečistoty z vnútorného povrchu potrubia. Pri elektromechanickom odstraňovaní usadenín sa používa krtkovanie Ab-krtkovanie.sk
mobilné zariadenie s elektromotorom, pomocou ktorého sa do potrubia vsunie oceľová struna, tá vykonáva vibračný a zároveň aj rotačný pohyb a týmto spôsobom čistí kanalizačné potrubie. Všetky nánosy mastnoty a nečistôt z domácností tak uvoľní a vytlačí von.

Odpad

Samotné riešenie havárie je nutnosť, ak už nijaký iný spôsob vyriešenia upchatého potrubia neexistuje. Prevencia je však jednoduchšia a aj lacnejšia forma udržiavania potrubia v prevádzke, preto firmy ponúkajú aj monitoring a trasovanie kanalizácií. Slúžia predovšetkým na diagnostiku stavu kanalizačných potrubí a na včasné odhalenie poškodených častí. Vyhotovia záznam spolu s popisom poškodenia, aby ste mali možnosť presvedčiť sa o tom, aký rozsah prác bude na ich odstránenie potrebný. Prevencia je v každom prípade lepší spôsob ako sa nedostať do vážnych problémov s nefungujúcou kanalizáciou, ktoré vašu domácnosť môže odstaviť z činnosti aj na niekoľko dní.

You May Also Like