Airbnb – alternatíva hotelov

Výber miest, kde je možné vo svete ubytovať sa, už dlhšiu dobu nie je obmedzený iba na hotely a ubytovacie zariadenia. Airbnb ako alternatívna forma ubytovania bola spustená pred desiatimi rokmi pričom sprostredkúva krátkodobé aj dlhodobejšie ubytovanie u lokálneho prenajímateľa. Pre prenajímateľov predstavuje pasívny zdroj príjmu a pre dovolenkárov príležistosť ubytovania u miestnych obyvateľov mimo veľkých hotelov a dovolenkových rezortov.

aplikace

Rozsiahle možnosti ubytovania

Služba je najpoužívanejšia v Európe a Severnej Amerike, kde je takisto najviac registrovaných prenajímateľov. V metropolách ako Londýn, Paríž, Amsterdam alebo New York sú v ponuke rozmanité možnosti bývania. Cenovo najdostupnejšou možnosťou je samostatná izba avšak v tomto prípade treba rátať s prítomnosťou samotného prenajímateľa alebo ďalších hostí. Pre náročnejších sú v ponuke celé apartmány, hausbóty ako aj vily s bazénom a výhľadom na more často v lukratívnych lokalitách, kde nie sú vybudované ubytovacie zariadenia. Cena za noc sa odvíja od typu a lokality, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza. Voľbou ubytovania cez Airbnb je možné ušetriť nemalé finančné prostriedky. Rozdiel v cene je najvýraznejší vo veľkých mestách a na miestach, kde sú ceny v ubytovacích zariadeniach vysoké.

Ďalšie výhody

Prenajímateľmi sú najčastejšie miestni obyvatelia. Je to práve kontakt s miestnymi ľuďmi, ktorým sa táto webová služba odlišuje od ostatných. Pomerne bežným javom je, že hostiteľ Vás počas vášho pobytu obdarí nejakou drobnosťou, vyzdvihne Vás pri príchode alebo Vám pripraví občerstvenie. Pobytom medzi miestnymi obyvateľmi máte možnosť nasávať jedinečnú atmosféru.

hotel

Čo na to legislatíva?

V súčasnosti Airbnb čelí rôznym reguláciám zo strany samospráv. Takáto reakcia bola vyvolaná najmä pre výrazné zvýšenie cien nájomného zo strany majiteľov nehnuteľností ako aj z dôvodu prenajímania celých nehnuteľností prostredníctvom tejto služby. Spomínané javy mali negatívny vplyv na ľudí s trvalým pobytom, ktorých počet sa napríklad v rušných centrách miest znižoval. Prenájom celých budov je v súčasnosti zakázaný napríklad v Berlíne pod pokutou. Ďalšie mestá sa k reguláciám pridávajú.
 

You May Also Like