Triky, ktorými premeníte nudnú detskú izbu na originálnu

Zariaďovanie detskej izby je hádam najvďačnejšie, pretože pri ňom môžete naplno využiť kapacitu svojej fantázie a potešiť deti originálnou a krásnou izbičkou. Netreba pritom zabúdať na farebné odtiene stien a ich výzdobu.

pokojíček
 
S výberom sa neponáhľajte
Výber farieb do izby pre deti netreba podceňovať, lebo ich optimálne zladenie a vhodne zvolené odtiene majú veľký vplyv na atmosféru v danej miestnosti a s tým je spojený aj zdravý rozvoj kreativity dieťaťa spolu s jeho duševným vývinom.
Platí zásada jednej prevládajúcej základnej farby a k tomu je možné pridať ešte maximálne dve doplnkové farby. Ale posledné slovo máte, samozrejme, vy, ale fakt, že zariaďujete izbu dieťaťu neznamená, že by ste to mali s množstvom farieb preháňať.
Aj detské izby podliehajú módnemu diktátu, ktorý momentálne hovorí, že v kurze sú skôr prírodné tóny, ale predsa len sa jedná o malé deti, ktoré sú hravé a veselé, a také by mali byť aj steny v ich kráľovstve. Nedá sa hovoriť o jednej ideálnej farbe, pre každého sa hodí totiž iná farebná škála.
 
Maľba na stenu je netradičná výzdoba
Veľmi originálny spôsob vyzdobenia interiéru je namaľovať na steny napríklad výjav z nejakej jeho obľúbenej rozprávky alebo postavičky či hrdinu, jednoducho to, čo sa mu páči.
Ak ste výtvarne zručný, tak sa do toho môžete pustiť aj sám, ale v opačnom prípade je lepšie obrátiť sa na pomoc odborníka, ktorý to urobí podľa vášho návrhu. Navyše, akrylové farby sa dajú použiť takmer na každý povrch.

hvězdy
 
Tapety alebo nálepky
Jednoduchšie ako maľovanie je určite nalepenie tapety. Ich aplikácia je síce trocha náročnejšia, ale dá sa to zvládnuť. A široká ponuka motívov vám umožní dobrý výber podľa toho, či máte dievča alebo chlapca. No ak si predsa len z množstva tapiet nevyberiete, do úvahy prichádzajú nálepky, tiež máte z čoho vyberať. Romantické, 3D zvieratká, hviezdičky, motýliky či autá alebo mapa sveta, pri tom množstve nakoniec budete mať problém rozhodnúť sa, čomu dáte prednosť. Ale že ste sa rozhodli správne zistíte podľa rozžiarených detských očí.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You May Also Like