Pamäťové matrace: V čom spočíva ich tajomstvo?

Pamäťové matrace považuje väčšina ľudí za to najkvalitnejšie, čo môžete svojmu telu dopriať. Zdravé nepochybne sú a aj vaša chrbtica, vám bude za takýto matrac vďačná. Sú však matrace z pamäťovej peny naozaj tým najlepším, čo si môžete dopriať?
Žena cvičí cviky na chrbticu na sivom matraci.jpg

Vesmírny materiál

Začnime tým, ako pamäťová pena vznikla. Pôvodne bola vynájdená pre kozmonautov. Nebudeme vás nudiť zdĺhavou históriou, pretože tá, vám nepomôže k lepšiemu spánku. Tento fakt, je však celkom dôležitý. Asi viete, že mimo našej zemegule, nepôsobí gravitácia a veľmi zjednodušene povedané, všetko je úplne inak. Preto musia byť aj materiály omnoho odolnejšie a spĺňať mnohé náročné požiadavky.

O pamäťovej pene teda môžeme jednoznačne povedať, že ide o extrémne kvalitný a aj odolný materiál. My však nespíme na Marse, ale na zemi. Čo nám teda pamäťová pena ponúka?

Komfort pre chrbát aj nos

Pamäťové matrace kupujú prevažne ľudia, ktorí majú problémy s chrbticou. Pena je omnoho tvrdšia a matrace majú navyše i ergonomické tvarovanie, takže áno, v rámci zdravia chrbtice a celého pohybového aparátu, ide o veľmi dobrú voľbu. Keď si na takýto matrac ľahnete, vaše telo „nepadne“ až skoro na rošt postele. Budete ležať pekne rovno, tak, ako to vaše telo potrebuje. pena sa navyše dokáže prispôsobiť práve vášmu telu a požiadavkám. Vďaka tomu sa vám nebude spať len zdravo, ale aj pohodlne.Žena sedí v posteli a prezerá si knihu s obrázkami jedla.jpg

Tieto matrace majú ešte jednu výhodu, o ktorej sa nedočítate až tak často. Pamäťová pena je omnoho priedušnejšia ako obyčajná polyuretánová pena. Je taktiež prirodzene antialergická, takže sa nemusíte báť o prehnané množenie mikroorganizmov vo vašom matraci. Pri prípadnom obliatí alebo inom navlhnutí dokáže matrac vyschnúť nepomerne rýchlejšie, čo zas zabráni šíreniu plesní vo vnútri matracu. Te vedia byť pre človeka naozaj pekne nebezpečné Priedušnosť materiálu pomôže aj vašim dýchacím cestám.

You May Also Like