Keď partner vyvrcholí príliš skoro

V podstate každý zdravý človek tak, ako ľudská bytosť má svoje potreby. A povedzme si priamo, že k tým najimpulzívnejším sa radí jeho potreba mať sex, resp. vykonávať pohlavný styk. A týka sa to oboch pohlaví.

Vo všeobecne sa však očakáva, že práve muž je tým iniciátorom. Tým, kto sa snaží zvádzať svoju partnerku a postupne sa s ňou pustí do milostných hier. Na druhej strane sú zasa ženy tie, ktoré potrebujú precítiť styk intenzívnejšie a spravidla im trvá dlhšie, kým dosiahnu orgazmus. A toto je kameňom úrazu nemalého percenta mužov, čo majú nízku sebadôveru z toho, že svoju erekciu považujú za predčasnú.

smutný muž

Sú to ale skutočné problémy s erekciou, čo môžeme zaradiť do kategórie erektilná dysfunkcia?

Toto je v skutočnosti otázne a záleží od individuálneho pohľadu, čo vlastne konkrétny pár považuje za „predčasné vyvrcholenie“. Takisto nejde o špecifický a závažnejší problém, kedy sa vlastne erekcia vôbec nedostaví. Vo všeobecnosti však nie je želaný ani stav, v ktorom príde u muža k vyvrcholeniu už takmer po prvých dotykoch a intímnostiach. Z odbornejšieho hľadiska predstavuje určitý problém situácia, v ktorej k erekcii dochádza už po troch minútach po začatí styku a hlavne vtedy, ak sa tento stav opakuje. Teda ak ho muž zažíva pri intímnych chvíľach stále častejšie a nedokáže svoju erekciu udržať po dlhšiu dobu.

ženská tvár, emócie, sex

Prirodzenou príčinou ide napríklad o následok nepravidelného sexu, kedy muž zadržiava svoje potreby a toto je výsledok. Vlastne vzniknutý problém sa dá niekedy odstrániť práve častejším stykom a postupným „zdokonaľovaním“ sa. Oddialenie sa však v prípade potreby dá trénovať aj masturbáciou. V neposlednom rade zohráva podstatnú úlohu psychika a nervy. V nejednom prípade je to práve stres alebo určitý strach zo zlyhania, čo spôsobuje predčasnú ejakuláciu alebo erektilnú dysfunkciu.

You May Also Like